Організатори подібних програм впевнені, що кінцевими одержувачами знань в галузі фізики високих енергій стають не стільки приїжджаючи в ЦЕРН викладачі, скільки їх учні. Вчителі ж виступають в ролі "трансляторів" або популяризаторів цих знань.
Мірошниченко Олександр Іванович, науковий керівник секцій фізики та астрономії КМАНУМ: «На початку грудня 2016 року мені разом із колегами - керівниками секцій КМАНУМ Ковальовим Юрієм Григоровичем та Мітленко Ларисою Олександрівною пощастило побувати в Європейському центрі ядерних досліджень (CERN) у рамках освітньої Школи для вчителів фізики і стикнутися з захоплюючим світом сучасної науки. Сам ЦЕРН - європейський центр ядерних досліджень - знаходиться на території Франції і Швейцарії, біля Женевського озера неподалік від альпійських гір. Наша команда вчителів фізики поїхала туди для участі у науковій роботі. Одне з головних її завдань - зробити доступними суспільству передові наукові результати і знання, які отримують.
Поїздка вийшла дуже цікавою. Ми на власні очі переконалися в існуванні Великого адро́нного кола́йдера (ВАК), на якому розганяються до гігантських енергій і стикаються маленькі частинки – протони. Брали участь в експерименті по реєстрації космічних частинок в виготовленій нами камері Вільсона, стикнулися з історією розвитку ЦЕРНу, поблукавши по старовинним будівлям і коридорам, побували на місці, де була винайдена всесвітня павутина World Wide Web, той самий сервіс WWW (не плутайте з винаходом інтернету!). Відчули всю красу фізики високих енергій в експериментах з виявлення елементарних частинок.
Крім освітньої програми залишався час і на відпочинок. Для учасників Школи був запланований квест по Женеві.
В цілому, поїздка в ЦЕРН була дуже корисною, і пам'ятаючи про місію Школи, заряджені фізикою високих енергій на ВАКу, тепер ми несемо інформацію нашим школярам».
| |
За статтею КМАНУМ