3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Карвінг

Карвінг
 
   

Карвінг має у своїй основі англійське коріння. Слово carving можна перекласти як «різьблення» або «різьблений орнамент». При чому різьблення може бути найрізноманітніше, починаючи від різьблення по дереву або льоду і закінчуючи «карвінгом» як видом техніки катання на гірських лижах! Нам знадобиться тільки одне - кулінарний карвінг.

Отже, кулінарний карвінг - це мистецтво фігурного різання овочів і фруктів, хоча, справа дійшла і до інших продуктів. Іншими словами - це талант робити зі звичайних продуктів витвори мистецтва у вигляді різьблених фігур, які найчастіше зображують тварин або квіти.

За легендою, вперше твори мистецтва з овочів і фруктів постали перед тайської принцесою під час однієї з королівських церемоній. Оскільки наближалося вражаюче за своєю красою таїландське свято останнього дощу  «Лой Кратонг» (з 6-14 листопада, коли мешканці країни запускають у повітря особливі лампи і пускають по річці свічки у стилізованих під лотос човниках), принцесі піднесли «човник», прикрашений вирізаними з продуктів тваринами. З тих пір карвінг оголосили національним мистецтвом і стали організовуватися особливі курси, на яких можна було оволодіти технікою виготовлення подібних шедеврів. Поширюючись в Азії, карвінг в кожній країні набував особливі риси.


Методичний комплекс з теми "Карвінг"
 

Відкритий виховний захід. Урок майстер-клас «Карвінг –мистецтво, фантазія, гумор»                                                          

Перезентація «Карвінг –мистецтво, фантазія, гумор»

Виховний захід. Урок мастер-клас "Прикраси з овочів «Квіти». Прикрашання овочевих страв".

Учнівська презентація "Історія карвінгу"
Зразок публікації "Карвінг у кулінарії"
Тест для учнів на знання теми "Карвінг"
Література з теми "Карвінг"
 
Відеоматеріали
 
Фільм "Академія карвінга"