В історії світової культури є особистості, чия велич визначається не тільки літературною спадщиною, а усією сукупністю творчої та громадянської діяльності, стала символом, що прориває грані епох і завойовує безсмертя. Кожен народ має яскраві творчі постаті, якими пишається, яких глибоко шанує. Серед таких митців чільне місце займає Тарас Григорович Шевченко. Твори поета – це Україна, сам народ, його духовність, неповторність, темперамент, працьовитість і благородство. Тарас Шевченко – одна з тих творчих особистостей, яких знає увесь світ. Він, як і кожний геній, - невичерпний. До нього треба постійно рости…
Щороку на початку березня українці вшановують Кобзаря, організовуючи вечори пам’яті, літературні читання, тематичні виставки. І життя нашої гімназії не можна уявити без традиційного святкового концерту, присвяченого Великому Кобзарю, у якому беруть участь усі – від мала до велика.
Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті просяє веселка,
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуєм пам'ять Шевченка!
Саме так розпочали літературно-музичну композицію «Кобзарю! Твоя слава не вмре, не поляже!» учні 10-х класів Дарина Четвертак та Богдан Грузін. Досить переконливо та урочисто звучали прекрасні слова Великого Поета із вуст Аліни Бондаренко (10-Б), Набоки Мар’яни (10-Б) про трагічну долю України та її дітей. Вразив своєю ліричністю уривок із поеми «Тризна» у виконанні дуету Білієнко Катерини та Бандурка Дмитра (10-А). Справжнім заповітом сучасникам можна вважати послання «І мертвим, і живим…», майстерно та емоційно прочитане ученицею 10-Г класу Тараненко Тетяною.
Звісно, як же мистецький заклад обійдеться без танцювальних композицій: чутливі «па» під музику на слова Тараса Григоровича «Зоре моя вечірняя…» (10-А), ніжна «Павочка» (11-А) довели, що талант Шевченка – багатогранний та здатний проявлятися в інших видах мистецтва. Атмосфера справжнього театру поглинула глядачів під час перегляду драматичних номерів «Дитинство Тараса» (5 клас), «Русалка» (11-Г) та «Відьма» (11-Б, 11-В, 10-А). Головна героїня – Відьма – у виконанні Гречини Ольги (11-Б) була по-справжньому трагічною, правдивою та переконливою. Як професійна актриса, майстерно володіла словом та проявила неабиякі вокальні здібності. А гучні оплески захопленої публіки стали підтвердженням високої акторської майстерності усіх гімназистів, які брали участь у концертній програмі.
Традиційно свято завершилося чудовим виконанням усім відомих рядків, покладених на музику: «По діброві вітер віє», «Зацвіла в долині червона калина» у виконанні хору учнів 10-х класів. Глядачі довго не хотіли розходитися. Магія Шевченкового слова полонила кожного – і гостей, і виконавців цього справді захоплюючого дійства. Бо часові не підвладне те, що зберігає народна пам’ять.
Покоління поколінню про тебе розкаже.
І твоя, Кобзарю, слава
Не вмре, не поляже!
Павленко В.В., Руденко Л.М., Скрипник В.С.
Фотозвіт тут