3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

"Безпечна дорога додому"

Автор: melnyk від Сьогодні, 14:03, переглядів: 0

0

У сучасному світі, де ритм життя постійно прискорюється, а дорожній рух стає все інтенсивнішим, надзвичайно важливо приділяти увагу питанням безпеки на дорозі. Саме тому 16 травня для учнів 11-Б класу була проведена виховна година на тему "Безпечна дорога додому: правила пішоходів та пасажирів".

Метою заходу було не просто нагадати учням про існуючі Правила дорожнього руху, а й сформувати усвідомлене ставлення до особистої безпеки, а також відповідальності за життя та здоров'я інших учасників дорожнього руху.

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

Правила дорожнього руху – твоя безпека

Автор: melnyk від Сьогодні, 12:34, переглядів: 5

0

У рамках Тижня безпеки дорожнього руху в 11-А класі було проведено інформаційну годину «Правила дорожнього руху – твоя безпека», яка сприяла повторенню, вивченню та закріпленню знань Правил дорожнього руху. Велику увагу було приділено дорожньо-транспортним пригодам, травмуванням під час ДТП та алгоритму дій при наданні першої домедичної допомоги.

Під час воєнного стану безпека дітей на дорогах набуває особливого значення, адже у випадку оголошення повітряної тривоги їм потрібно швидко й безпечно дістатися до найближчого укриття. Тому під час виховної години також акцентувалася увага на правильній поведінці у надзвичайних ситуаціях.

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

Ксенія Федурко – учасник фінального етапу юних дослідників...

Автор: melnyk від Сьогодні, 11:17, переглядів: 6

0

 Учениця 11-Б класу Центральноукраїнського наукового ліцею м. Олександрія Ксенія Федурко стала переможцем заочного етапу - отримала запрошення до участі в Другому етапі фінальному конкурсі юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського, який буде проведено дистанційно. Учениця підготувала відповідний постер про результати дослідження складу і властивостей конкрементів: каменів, що утворюються в жовчних протоках та жовчному міхурі людини, що спричиняє жовчо - кам’яну хворобу, - розповіла науковий керівник, вчитель хімії В.Ф.Скоморох.

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

Н.Мазур : «Мала академія наук України – це шлях у велику науку»

Автор: melnyk від Сьогодні, 10:26, переглядів: 6

0

Саме про шлях у велику науку і говорила директор Центральноукраїнського наукового ліцею та виконавчий директор МАНУ Н.І.Мазур кореспонденту місцевого каналу КТМ.

-Мала академія наук України при нашому науковому ліцеї – це шлях у велику науку для тих ліцеїстів, хто сам подає ідею створити новий винахід, щось нове практичне, та разом з науковим керівником втілює його у життя. З 70 секцій, що існують, у 63 секціях були представлені наукові роботи. Сьогодні найбільший попит у секціях комп’ютерної інженерії, веб-дизайну, технічного моделювання.

-Неля Іванівно, скажіть, будь ласка, які з останніх досягнень юних науковців стали практично використовуватися в нашому житті?

- Переможцем у Всеукраїнському конкурсі науково-дослідних робіт учнів Малої академії наук України в секції «Електроніка та приладобудування» стала робота «розумного вулика». Учениця, батьки якої тримають пасіку, що знаходиться за містом, щоб полегшити працю тата, донька придумала винахід - втілила в життя електронну систему контрою розумного бджолиного вулика. Тато з квартири може вимірювати у вулику вологість, температуру, звук та вагу. Усі дані передаються в додаток у смартфон бджільника. Також передбачений візуальний огляд вулика. Спеціальний бокс з під світкою із USB-камерою та однорідним фоном може показати роботу бджіл - взяток. Інший приклад, також перспективний. Батьки тримають кав’ярню. Відходи від кави: як використати їх? (окрім того, що вони йдуть на підживлення рослин, -Авт.). У нашій науковій лабораторії місяцями кипіла робота. Варилося, кипіло, горіло, плавилося, але таки отримали результат – одноразовий біологічно чистий продукт - посуд. І таких нових досягнень МАНУ багато.   

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

Єдиний урок «Життя без бар’єрів»

Автор: yulua від Сьогодні, 09:03, переглядів: 5

0

Безбар’єрність – це не про «не можу», «не вийде», «не для тебе».  Це про «разом», «спробуй», «ми поруч». Бо у світі без бар’єрів є лише щирість, толерантність, повага один до одного.
У рамках Національного тижня безбар’єрності у Центральноукраїнському науковому ліцеї був проведений єдиний урок «Життя без бар’єрів».
На заході були присутні гості заступниця начальника Кіровоградської ОВА Катерина КОЛТУНОВА, директор департаменту освіти і науки Кіровоградської ОВА Ельза ЛЕЩЕНКО, які взяли участь в обговоренні.
Безбар’єрність – це коли ми приймаємо інших, не порівнюючи, не засуджуючи, а підтримуючи і розуміючи. Це про створення середовища, доступного і комфортного для всіх.
Учні не лише активно долучилися до заходу, а й поділилися власними враженнями про те, яким бачать життя в ліцеї без бар’єрів.
На завершення кожен мав змогу доторкнутися до чарівної монети «Безбар’єрність» і загадати найважливіше бажання для кожного українця — ПЕРЕМОГУ. Нехай вона буде і на полі бою, і у серцях, у вчинках, у нашій освіті — в кожному класі, в кожному закладі, де немає чужих, «інших» чи забутих.
Бо перемога — це і про свободу. І про силу. І про людяність.
А ще — про світ, де кожен має право бути собою.
Захід відбувся в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.

Категорія: Психологія / Ліцейне життя