0
Саме про шлях у велику науку і говорила директор Центральноукраїнського наукового ліцею та виконавчий директор МАНУ Н.І.Мазур кореспонденту місцевого каналу КТМ.
-Мала академія наук України при нашому науковому ліцеї – це шлях у велику науку для тих ліцеїстів, хто сам подає ідею створити новий винахід, щось нове практичне, та разом з науковим керівником втілює його у життя. З 70 секцій, що існують, у 63 секціях були представлені наукові роботи. Сьогодні найбільший попит у секціях комп’ютерної інженерії, веб-дизайну, технічного моделювання.
-Неля Іванівно, скажіть, будь ласка, які з останніх досягнень юних науковців стали практично використовуватися в нашому житті?
- Переможцем у Всеукраїнському конкурсі науково-дослідних робіт учнів Малої академії наук України в секції «Електроніка та приладобудування» стала робота «розумного вулика». Учениця, батьки якої тримають пасіку, що знаходиться за містом, щоб полегшити працю тата, донька придумала винахід - втілила в життя електронну систему контрою розумного бджолиного вулика. Тато з квартири може вимірювати у вулику вологість, температуру, звук та вагу. Усі дані передаються в додаток у смартфон бджільника. Також передбачений візуальний огляд вулика. Спеціальний бокс з під світкою із USB-камерою та однорідним фоном може показати роботу бджіл - взяток. Інший приклад, також перспективний. Батьки тримають кав’ярню. Відходи від кави: як використати їх? (окрім того, що вони йдуть на підживлення рослин, -Авт.). У нашій науковій лабораторії місяцями кипіла робота. Варилося, кипіло, горіло, плавилося, але таки отримали результат – одноразовий біологічно чистий продукт - посуд. І таких нових досягнень МАНУ багато.