3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

До Дня Європи: захід «ЄвроVibe: у ритмі молоді»

Автор: gerwetis від Сьогодні, 14:20, переглядів: 0

0

Учні Центральноукраїнського наукового ліцею долучилися до святкування Дня Європи через захід «ЄвроVibe: у ритмі молоді», організований євроклубом «Астра». Цей захід поєднав інтерактивні та пізнавальні моменти, зарядивши молодь позитивною енергією та новими знаннями. Учні 11-Г класу виступили в ролі справжніх лідерів-євроамбассадорів: саме вони підготували та провели захід для 10-В і 10-Г класів. Молодь продемонструвала високий рівень підготовки та вміння доносити складні теми в доступній і цікавій формі. 

Категорія: Ліцейне життя / Євроклуб

 

Щоденник російсько-української війни

Автор: gerwetis від Сьогодні, 13:51, переглядів: 0

0

З метою вшанування жертв російсько-української війни та обговорення подій сучасності 7 травня в 10-В класі була проведена інформаційно-тематична година «Щоденник російсько-української війни», в якій взяли участь Д. Гриневич, А. Печенога, М. Федченко. Ліцеїсти підготували змістовну презентацію про події початку війни (12.04.2014): анексія Криму, бойові дії на Донбасі, Іловайський котел, битва за Донецький аеропорт. А також події після початку повномасштабного вторгнення( з 24.02.2022): оборона Києва, бої за Київщину, Сумщину, Харківщину, контрнаступ ЗСУ, Курську операцію. Учні говорили про злочини скоєні ворогом: розстріли цивільних, зґвалтування, мародерство, тортури військовополонених, удари по густонаселенихжитлових кварталах, енергетиці, цивільній інфраструктурі, обстріли м. Кропивницького, підрив Каховської ГЕС. Класний керівник Подгорна Н. А. розповіла про О. Кондакова(1992-2014) та О. Волохова(1992-2014), бійців 3-го окремого полку спецпризначення, які загинули у збитому терористами вертольоті, В. Волкотруба(1986-2014), І. Яковенка(1994-2022), Є. Осієвського(1993-2023), які загинули у боях на Донеччині і вшановані на пам’ятних дошках нашого ліцею. Ліцеїсти вшанували хвилиною мовчання усіх загиблих. Слава Україні!

Категорія: Ліцейне життя

 

Хоробрі серця навколо нас

Автор: gerwetis від Сьогодні, 13:26, переглядів: 1

0

Понад 10 років тому Україна долучилася до традиції відзначення перемоги над нацизмом в європейському дусі – не святкуємо, а вшановуємо. Саме так у суспільстві усталилося сприйняття Другої світової війни крізь людський вимір, з акцентом на ролі людей, котрі боролися проти нацизму. У День пам’яті та перемоги Україна традиційно вшановує їх, висловлює повагу та вдячність усім борцям із нацизмом, увічнює пам’ять про загиблих воїнів і жертв найкривавішої і найжорстокішої в історії людства війни. Юні ліцеїсти переглянули ролик про надлюдські зусилля героїв, які ціною свого життя встановили мир на землі. І кожен з них поділився,  що зробить коли почує омріяне "Перемога".

Категорія: Ліцейне життя

 

Виховна година «Моя Україна війною втомлена, але незламна і нескорена…»

Автор: gerwetis від Сьогодні, 13:25, переглядів: 2

0

Щороку 8 травня в Україні відзначається День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Для учнів 9 класу було проведено виховну годину. Захід розпочався з повідомлення Дмитра Флерчука про значення цієї дати, масштаби війни та її вплив на долі мільйонів людей. Особливу увагу було приділено героїзму українців у боротьбі проти нацизму. Учні переглянули навчальне відео про події Другої світової війни, яке містило важливі дати, назви історичних битв та ключові факти. У відео висвітлювалися такі події, як початок війни 1 вересня 1939 року, напад нацистської Німеччини на Радянський Союз 22 червня 1941 року, визволення Києва у листопаді 1943 року, битва за Дніпро. Окрему увагу було приділено ролі українців у боротьбі з нацизмом та трагедії Голокосту. Виховна година сприяла формуванню у школярів поваги до минулого, почуття вдячності до захисників та усвідомлення важливості збереження миру для майбутніх поколінь.

Категорія: Ліцейне життя

 

Оновлено кабінет історії України

Автор: melnyk від Сьогодні, 10:03, переглядів: 6

0

У Центральноукраїнському науковому ліцеї м. Олександрія оновили кабінет історії України – з’явився новий настінний розпис з зображенням козацького періоду часів гетьманщини, що несе в собі суспільно значимий образний зміст патріотизму, національної гордості та поваги до епохи української історії минулого.  

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

Урок пам'яті " Мужність та відвага крізь покоління"

Автор: gerwetis від Сьогодні, 09:28, переглядів: 5

0

8 травня Україна відзначає День пам'яті та перемоги, вшановуючи загиблих у Другій світовій війні. Цим подіям був присвячений урок пам'яті  в 11- А  класі - "Мужність та відвага крізь покоління". Під час уроку учні згадали основні історичні факти та події Другої світової війни, наголосили на тому, що для України війна розпочалася внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів, а також мовчазного небажання найпотужніших держав світу чинити спротив агресорам. Учні зазначили, що у 1939 - 1945 роках обидва тоталітарні режими, які не рахувалися із ціною людського життя, чинили на українських землях численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду. Учні прийшли до висновку, що війна - це катастрофа, трагедія,  мільйони загиблих і скалічених душ та тіл, і важливо пам'ятати тих людей, які воювали за звільнення українських територій у Другій світовій війні, і тих, хто віддав свої життя сьогодні, захищаючи нас.

Категорія: Ліцейне життя

 

Година памʼяті «Ці спогади із пам'яті не стерти»

Автор: gerwetis від Сьогодні, 09:27, переглядів: 4

0

В перші дні травня Україна відзначає День пам'яті та примирення. Подіям далекого 1945 року була присвячена година памʼяті «Ці спогади із пам'яті не стерти», яку було проведено в 11-В класі. Під час обговорення теми заходу ліцеїсти зазначили, що важливо згадувати й ніколи не забувати тих людей, які воювали заради звільнення українських територій від загарбників, та увічнити пам'ять про загиблих воїнів і жертв війни. Учні 11-В класу наголосили на тому, що вивчаючи історію, треба переосмислити значення подій 1939–1945 років. Адже день пам'яті та примирення – це не про тріумф переможців над переможеними, а радше застереження, що не варто розв'язувати міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією чи анексією. Особливо про це важливо говорити зараз, коли росія веде повномасштабну війну проти України, забувши слова «Ніколи знову».

Категорія: Ліцейне життя

 

«Війна та Україна крізь століття»

Автор: gerwetis від Сьогодні, 09:26, переглядів: 2

0

8 травня 2025 року у 8 класі було проведено виховну бесіду на тему «Війна та Україна крізь століття», приурочену до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Під час заходу учні ознайомилися з ключовими подіями воєнної історії України – від козацьких війн, визвольних змагань початку ХХ століття до героїчного спротиву українського народу в роки Другої світової війни. Особлива увага була приділена ролі українців у перемозі над нацизмом, а також трагічним сторінкам історії, таким як Голокост, масові депортації та нацистські злочини на українських землях. Бесіда проходила у формі діалогу з учнями, перегляду документальних відеоматеріалів. Учні висловлювали власні думки щодо значення пам’яті про війну, патріотизму та миру в сучасному світі, особливо в контексті сьогоднішньої боротьби України за свою незалежність.

Категорія: Ліцейне життя