3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Зустріч з митцями слова Олександрійщини

Автор: melnyk від Сьогодні, 12:45, переглядів: 0

0

Команда «Пантеон» м. Олександрія випустила поетичну збірку віршів  - презентувала видання «Олександрійський маяк» № 11. 

Зокрема поетеса Наталія Фоміна читала оповідання «Несподівана зустріч» та вірш про весну та кохання. Поет Володимир Терещенко, працюючи у свій час лікарем, у своїх оповіданнях розповідає про цікаві випадки у своїй медичній практиці про різні хвороби, їх перебіг та лікування. Поетеса Олена Липка пише про життя, сьогодення. Прочитала вірш, який закінчила словами «Як хочеться сьогодні жити» та заспівала пісню «Дорога додому». 

Інші поети Олександрійщини, презентуючи свої літературні доробки, розповідали про Україну, про наше гарне місто, про Чорнобильську катастрофу та багато іншого. 

Учні 8-го класу вдячні працівникам Центральної міської бібліотеки за цікаву зустріч з митцями слова Олександрійщини.   

Категорія: ---

 

Урок пам’яті “Я – нація, я – сила, я – народ!”

Автор: gerwetis від Сьогодні, 10:20, переглядів: 2

0

Учні 10-Г класу  відвідали урок пам’яті до Дня пам’яті та примирення, який відбувся у просторі Krop:hub.   Урок провели наукові співробітники Центральноукраїнського обласного краєзнавчого музею .Говорив про трагічні події Другої світової війни, їхні наслідки для українського народу, а також про сучасну російсько-українську війну. Учні мали змогу осмислити історичні паралелі, спільні виклики та незламність українців у боротьбі за свободу і мир. Особливо зворушливим моментом стала літературно-музична композиція, представлена вихованцями клубу “Імідж”, їх виступ створив емоційну атмосферу скорботи, надії та національної гордості. Пам’ятаймо героїв. Бережімо історію. Будьмо гідними свого народу.

Категорія: Ліцейне життя

 

Інформаційна година - спілкування "Недопущення вербування дітей і підлітків та залучення їх до диверсійної діяльності"

Автор: gerwetis від Сьогодні, 10:19, переглядів: 2

0

7  травня у 10-В класі було проведено інформаційну годину - спілкування  "Недопущення вербування дітей і підлітків та залучення їх до диверсійної діяльності". З учнями обговорено ситуації, що мають місце в нашій реальності: як вербують підлітків (в основному через соцмережі); диверсії, що влаштовують підлітки по підпалу автівок військовослужбовців ЗСУ, правоохоронних органів. Діти розуміють, що основна причина – це нажива, «легкі гроші». Розуміють, що це протиправні дії. Комплексний підхід, який поєднує законодавчі, правоохоронні, профілактичні та реабілітаційні заходи, є ключем до ефективного запобігання вербуванню дітей і підлітків та їх залученню до диверсійної діяльності. Захист дітей – це спільна відповідальність держави, суспільства та кожної окремої людини. Ліцеїстам дано рекомендації, поради, як діяти в подібних ситуаціях та куди звертатися.

Категорія: Ліцейне життя

 

Білі плями історії України Другої світової війни

Автор: gerwetis від Сьогодні, 10:18, переглядів: 2

0

З метою поглиблення знань з історії України часів Другої світової війни 6 травня 2025 року учні 10-Б та 10-В класів відвідали.  Центральноукраїнський обласний краєзнавчий музей. Модератор зустрічі С. Проскурова розповіла про ключові події війни, порадила фільми, які правдиво висвітлюють цей період. Неймовірно цікавою була розповідь к.і.н. О. Босого про "білі плями" їсторії Другої світової війни. Також історик  розкрив маловідомі факти та стратегії ведення бойових дій битви за Дніпро. Дослідник спростував поширені радянською ідеологією міфи, що битва за Дніпро тривала з 1941-1944 рр. Також О. Босий зупинився на трагедії Битви під Уманню, названою "Уманський котел", де в оточенні  опинились 12 та 6 радянські армії. За німецькими зведеннями, в «Уманському котлі» було взято в полон 103 тисячі осіб. За провал операції генерал-майор І. Понєдєлін, командувач 12 армією, був арештований та розстріляний після війни. Захід сприяв формуванню історичної пам’яті та патріотичного виховання.

Категорія: Ліцейне життя

 

День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війни 1939-1945 років

Автор: melnyk від Сьогодні, 08:57, переглядів: 13

0

У Центральноукраїнському науковому ліцеї-інтернат м. Олександрія 8 травня відбулася загальноліцейна лінійка. Ліцеїсти з червоними маками - символом пам'яті та перемоги вшанували 80 роковини звитяжної перемоги над німецьким нацизмом - фашизмом. Українці більше за все знають, що таке фашистська війна – катастрофа людства, сімейні трагедії - мільйони загиблих і скалічених тіл та скривджених душ.

Друга світова війна почалася з захоплення фашистською Німеччиною Польщі у 1939 році, коли сталінська кліка дала хід Гітлеру розпочати криваву війну в Європі… Далі 1941-1945 роки. У ході цієї війни загинуло понад 8 мільйонів українців… Знищена майже вся промисловість країни, міста і села зруйновані…

Сьогодні українці відстоюють свою незалежність від нового фашизму – російського рашизму. Четвертий рік борні, сотні тисяч загиблих, сплюндровані бомбардуванням міста і села, насильство над населенням окупованих територій… 

Ми повинні вірити і надіятися, що разом зі світовою спільнотою Україна відстоїть свою соборність, унітарність та стане повноцінним членом великої європейської родини, в якій панують мир і злагода…  

Категорія: ---