2
|
14 жовтня в Україні відзначається одне з найбільших шанованих Православних свят – Покрова Пресвятої Богородиці. Корені виникнення сягають сивої давнини і пов’язані зі станом природи і, відповідно, особливим етапом у житті людини, адже загальновідомою ознакою Покрови є те, що вона покриває землю або листям, або снігом. До Покрови завершувався період сватань і приготування до весіль, який починався після Першої Пречистої. |
З нагоди цього свята в 11-Б класі відбувся захід. На ньому були присутні вчителі та учні інших класів. Присутні дізналися від ведучих заходу багато нового і цікавого про історію свята Покрови Пресвятої Богородиці, переглянули фрагменти відеофільмів: «Про Покрову», «Сватання на Гончарівці», «Історія українського козацтва» та прослухали пісню «Мамина сорочка».
З розповіді Біліченко Євгенії ми дізналися, що до початку жовтня закінчуються усі найважливіші сільські роботи на Землі (в тому числі сівба озимих) – завершений хліборобський цикл робіт. Зібраний урожай (достаток) та більш-менш вільний час дають можливість для проведення весіль. Це найблагодатніша пора для весільних гулянь, початку вечорниць. Звідси беруть свій початок весільні осінні тижні. Це свято – покровитель весіль, початок сезону на сватання та весілля, які закінчувались за два тижні до Пилипівського посту.
А Олександр Соколовський розповів нам, що у цей день, 14 жовтня, ми також вшановуємо пам’ять славних українських козаків, покровителькою яких вважається Богородиця. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву – Козацька Покрова.
|
|
|
|
Ще на Покрову упродовж усього дня спостерігали за погодою. В зв’язку з цим на сьогоднішній день існує безліч прикмет, приказок та прислів’їв, деякі з них прозвучали на заході.
Нам було надзвичайно цікаво дізнатися нові факти з історії виникнення свята Покрови і збагатити себе новими знаннями.
|