Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » Гімназійне життя » Відкритий захід "Місце подвигу - Афганістан!" у 10-Г класі

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Відкритий захід "Місце подвигу - Афганістан!" у 10-Г класі

Автор: borovikoff від 13-02-2013, 15:29, переглядів: 2 315

0
Відкритий захід "Місце подвигу - Афганістан!" у 10-Г класі
   
   
Відкритий захід "Місце подвигу - Афганістан!" у 10-Г класі
 
Напередодні 15 лютого - Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у 10-Г класі відбувся відкритий захід "Місце подвигу - Афганістан!" за участю ветеранів-учасників бойових дій на території Демократичної Республіки Афганістан.

Більш ніж 66 років минуло після закінчення Другої світової війни. Проте для широкого загалу залишається невідомим те, що після 1945 року війська СРСР приймали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Найбільш масштабною, тривалою та трагічною з локальних воєн була війна в Афганістані. Вона розпочалася 25 грудня 1979 року й закінчилася 15 лютого 1989 року. Тривала 3340 пекучих днів і холодних ночей. У цей період кожної доби гинув один і отримували поранення два вихідці з України. Близько 160 тисяч призваних з України, а всього більше 600 тисяч радянських воїнів, пройшли через афганське пекло. З 1979 до 1989 року 290 українців не повернулися з Афганістану, 62 - вважаються зниклими безвісти або потрапили в полон. Отримали поранення більш ніж 8 тисяч українців, 4 687 з них повернулися до батьківських будинків інвалідами.

Згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2004 року – 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цей день приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану.

Метою заходу було ознайомити учнiв з трагiчною сторiнкою нашої історiї, виховати повагу, до учасників вiйськових подій в Афганістанi, розповiсти про кіровоградців, які служили в Афганiстані, вiддати данину пам’ятi полеглим воїнам-афганцям.

На зустріч були запрошені очевидцi тих лихолiть, тобто люди, які безпосередньо приймали участь у війні. Учням випала можливість поспілкуватися та особисто привітати учасника бойових дій на території Демократичної Республіки Афганістан з 1980 до 1982 рр., військового радника афганського полку, штурмана-оператора, на рахунку якого 128 бойових вилітів, полковника Муханова Констянтина Васильовича; учасника бойових дій на території Демократичної Республіки Афганістан з 1986 до 1987 рр., військового  льотчика І класу, на рахунку якого біля 300 бойових вилітів на винищувачі МіГ-23, майора Недбальського Віталія Наумовича, які є членами Спілки учасників бойових дій і ветеранів військової служби м. Кіровограда. Також у заході брав участь сам голова Спілки Джемига Анатолій Васильович.

 

Категорія: Гімназійне життя

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.