Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » Гімназійне життя » Бесіда «Молодіжні розваги на Андрія» у 11-В класі

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Бесіда «Молодіжні розваги на Андрія» у 11-В класі

Автор: Французан від 17-12-2012, 11:07, переглядів: 2 121

0
Бесіда «Молодіжні розваги на Андрія» у 11-В класі    

У 11-В класі провели бесіду «Молодіжні розваги на Андрія» з метою ознайомлення учнів з давнім народним звичаєм проводити вечорниці.

Найбільше учнів здивувала обрядова гра «Калита», в якій брали участь дівчата і хлопці. Дівчата збиралися разом і пекли калиту - великий круглий корж із білого борошна. Кожна дівчина повинна була взяти участь у приготуванні калити. Тісто місили всі по черзі, починаючи від найстаршої дівки і до наймолодшої дівчинки. Посередині коржа робили дірку. В деяких етнографічних джерелах збереглися дані, що калита, як правило, становила 35 см в діаметрі і 1,5 см товщини.

Солодке з медом тісто пекли в печі і запікали так, щоб важко було відкусити. Зверху Калиту намащували медом. Для виготовлення Калити брали «непочату воду» або ж воду, настояну на пахучих травах, зокрема на любиcтку.

На вечорницях, коли збиралася молодь разом, калиту за допомогою стрічки підвішували до стволока посередині хати, а потім стрибали, щоб вкусити. Після калити брали горнятко з медом, на дно якого клали перстень. Хлопець мав дістати той перстень губами, але так, щоб не вмочити власного носа. Вважалося, якщо хлопець дістане і носа не вмочить - ожениться і буде щасливим.

Категорія: Гімназійне життя

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.