0
7.04.21 в 10-В класі відбулася година спілкування "Свято Благовіщення; Великдень". Ліцеїсти дізналися про історію, походження, традиції цих свят.
7 квітня Церква святкує день Благовіщення Пресвятої Богородиці — одне з 12 головних (дванадесятих) свят у православному календарі.Благовіщення означає «блага» або «добра» звістка. У цей день Діві Марії явився Архангел Гавриїл і сповістив Їй про прийдешнє народження Ісуса Христа — Сина Божого і Спасителя світу.Зображення Благовіщення трапляються вже серед розписів катакомб 2-ї половини II — 1-ї половини III століть, проте, можна з великим ступенем імовірності стверджувати, що встановлення особливого свята Благовіщення відбулося не раніше IV століття.
Великдень, або Світле Христове Воскресіння – давнє й дуже шановане християнське свято. Воно символізує перемогу Ісуса Христа над смертю, адже він віддав своє життя за гріхи людей і спасіння людського роду від страшних бід.Для багатьох християн Світле Христове Воскресіння – найбільш очікуваний, світлий і радісний день, до котрого вони заздалегідь ретельно готуються. Великодню, як відомо, передує суворий багатоденний Великий піст. Він є своєрідною підготовкою до цього важливого свята, шляхом напруженої духовної праці. Впродовж семи тижнів посту християни обмежують себе у харчуванні та інших задоволеннях, а також приділяють багато часу молитві та покаянню, аби очиститися й гідно зустріти Світле Христове Воскресіння.
У християн східного обряду Світле Христове Воскресіння у 2021 році припадає на 2 травня.