27 лютого у 9 класі біло проведено годину спілкування «Толерантність людських взаємин».
Толерантність – це розуміння (усвідомлення) потреб та проблем іншої людини або групи людей, і тому – терпимість до цих потреб та проблем.
Іншим прикладом шкідливості неправильного трактування поняття „толерантність” може бути нав’язування шаблонних моделей поведінки.
Коли дитині в школі постійно повторюють, що до певної категорії людей треба бути „терпимим”, але не пояснюють чому (або кажуть „так прийнято”, „культура поведінки” ). Зіштовхуючись в реальному житті з епізодами, коли треба проявити „терпимість/толерантність”, людині з подібними установками стає недостатньо отриманих пояснень, і вона діє у відповідності з тим, що підказує її логіка поведінки, а не нав’язані кимось незрозумілі шаблони.
Найкращий шлях домогтися толерантності до певної категорії людей – це дати суспільству максимум доступної і зрозумілої інформації про те, як живе людина, яка чимось від інших відрізняється, які у неї потреби, які проблеми, які вона має можливості, чим може бути корисною для суспільства. Бо для кожної людини найціннішими та найважливішими знаннями є ті, до яких вона дійшла власним розумом, співставляючи та аналізуючи отриману інформацію.