Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » Тиждень знань безпеки життєдіяльності «Цивільний захист – це не жарти, треба всім про нього знати!»

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Тиждень знань безпеки життєдіяльності «Цивільний захист – це не жарти, треба всім про нього знати!»

Природно-техногенна ситуація в Україні залишається напруженою, а в ряді її складових і в окремих регіонах країни – загрозливою. Моніторинг природної та техногенної безпеки впродовж останніх років підтверджує тенденцію до збільшення потенційних ризиків у галузі цивільного захисту. У цьому аспекті набувають своєї практичної ваги питання прогнозування та запобігання надзвичайних ситуацій техногенного характеру. Досвід підтверджує, що необхідно насамперед проводити постійний моніторинг найнебезпечніших об'єктів.

Світовий досвід, а також досвід нашої держави показує, що ризики військового та мирного часу значно схожі між собою, а методи захисту населення і зовнішнього середовища практично ідентичні. Аналіз надзвичайних ситуацій останніх років свідчить, що найбільші збитки населенню і державі завдають надзвичайні ситуації (НС) природного характеру. На надзвичайні ситуації техногенного характеру, на їх виникнення та локалізацію найбільше впливає людський чинник. Людина постає як двозначна величина, що може стати як чинником виникнення надзвичайної ситуації, так і може запобігти її.

Кожен громадянин відповідно до Конституції України має право на захист свого життя і здоров’я від наслідків аварій, катастроф, стихійного лиха, застосування зброї.

Міни і вибухонебезпечні предмети забрали і скалічили безліч людських життів. Цей жах триває, на жаль, і зараз, особливо на сході нашої держави, де проходять військові дії.

Останнім часом почастішали випадки телефонних повідомлень про замінування приміщень та виявлення підозрілих предметів, що можуть виявитися вибуховими пристроями.

Саме тому виникла необхідність проведення в навчальних закладах додаткових заходів з метою надання дітям елементарних знань з питань особистої безпеки, вивчення правил поведінки під час надзвичайних ситуацій, особливо тих, вірогідність виникнення яких достатньо висока на тій чи іншій території, та в які можуть потрапити саме діти.

Життєво необхідно озброїти дітей знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я.

Отже, виховання здорового покоління, зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації – одне з пріоритетних завдань, яке поставлене сьогодні перед педагогічним колективом Кіровоградського облкомплексу (гімназія-інтернат – школа мистецтв).

Одним із таких профілактичних заходів є Тиждень знань безпеки життєдіяльності «цивільний захист – це не жарти, треба всім про нього знати!».

Відповідно до тематики Тижня в комплексі були проведені заходи:

· загальногімназійна лінійка, присвячена відкриттю Тижня (відповідальний УПГ, педагоги-організатори Французан Н.О., Тимофеєва Т.Б.);

· навчання та об’єктові тренування з евакуацією працівників та учнів навчальних закладів області (заступники директора, вчитель ЗВ Михайлін Ю.М.);

· тематична радіогазета до проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності учнів (відповідальна вихователь 11-Г класу КондаковаА.О., вихователь 7 класу МироненкоО.В.)

· заняття про надання першої долікарської допомоги постраждалим при ДТП, бесіди на тематику Тижня (медичні працівники закладу РуденкоС.І., ЩелкоІ.В., РибалкоЛ.М., ПриступаО.В., Дмитренко Є.К., Мітіна О.І.;

· конкурс на кращий учнівський малюнок на тематику Тижня в 5-7 класах гімназії-інтернату (вчитель образотворчого мистецтва Ерніязов А.Д.);

· конкурс стіннівок на тематику Тижня в 5-11 класах (вихователі 5-11 класів);

· виховні години, години спілкування, ігри, конкурси на тематику Тижня (вихователі 5-11 класів);

· проведення диктантів на уроках української (вчителі БогдановичЛ.Б., ПавленкоВ.В., ШепельВ.О., КостенкоО.С., Руденко Л.М., ШкольнаО.О.).

Відвідавши виховні заходи та вивчивши матеріали, комісія визначає, що всі вони були змістовними та оптимальними за формою організації.

 

 

Нормативні документи:


Наказ про проведення

План заходів 

 План-сітка 5-9 класи

План-сітка 10-11 класи

Організація роботи в Кіровоградському  облкомплексі

Спільне рішення комісії закладу щодо тижня

Наказ про підсумки проведення тижня


МАТЕРІАЛИ ТИЖНЯ