3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Люди-творці. Небесна сотня.

Автор: vhloba від 20-02-2026, 17:01, переглядів: 49

0

20 лютого в 11-В класі було проведено тематичну годину «Люди-творці. Небесна сотня.», присвячену вшануванню подвигу учасників Революція Гідності та Героїв Небесної Сотні. Метою заходу стало формування в учнів патріотичної свідомості, поваги до тих, хто віддав своє життя за свободу й незалежність України, а також усвідомлення важливості збереження історичної пам’яті.

Під час тематичної години учні М. Федченко та О. Довгополий  згадали хронологію подій зими 2013–2014 років, розповіли про те, що назва «Небесна Сотня» виникла за аналогією з підрозділами самооборони Майдану — сотнями. Сьогодні ця назва об’єднує 107 загиблих учасників Революції та мирних протестувальників, які стали символом мужності, самопожертви й незламності українського народу.

Особливу увагу було приділено подіям 20 лютого 2014 року — найтрагічнішому дню протистоянь на вулиці Інститутській у Києві, коли під час мирного протесту загинуло 48 активістів. Саме цей день став переломним моментом в історії України, змінив хід подій та засвідчив незворотність прагнення українців до свободи та гідності.

Наприкінці заходу присутні вшанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання. Пам’ятаємо ціну нашої свободи. Герої не вмирають! 🇺🇦

Категорія: Ліцейне життя

 

Година памʼяті « Небесна сотня в серцях назавжди»

Автор: vhloba від 20-02-2026, 17:00, переглядів: 48

0

Сьогодні учні 10-А класу провели змістовний захід , присвячений Дню Героїв Небесної Сотні. Вони пригадали ключові події Революції Гідності 2013–2014 років, з’ясували історичне значення 20 лютого та обговорили, що означають поняття «гідність», «свобода» і «відповідальність» у сучасному суспільстві.

Десятикласники ознайомилися з біографіями Героїв Небесної Сотні, проаналізували їхні життєві вибори й висловили власні роздуми про ціну свободи та роль громадянина в державі. Захід завершився хвилиною мовчання на вшанування пам’яті загиблих.

Категорія: Ліцейне життя

 

Герої не вмирають

Автор: vhloba від 20-02-2026, 16:59, переглядів: 43

0

20 лютого у 9 класі Центральноукраїнського наукового ліцею проведено виховний захід до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні.

У ході бесіди школярі визначили значення подвигу Героїв Небесної Сотні та  героїв - учасників Майдану, що віддали власне життя за Україну під час повномасштабного вторгнення агресора.

Захід сприяв утвердженню культури пам’яті, поваги до борців за демократичні цінності та усвідомленню особистої ролі молоді в житті держави.

Категорія: Ліцейне життя

 

🇺🇦 Урок пам’яті «Небесна Сотня: герої нашого часу»

Автор: vhloba від 20-02-2026, 14:50, переглядів: 42

0

До Дня Героїв Небесної Сотні у 10-Б класі було проведено урок пам’яті «Небесна Сотня: герої нашого часу». Це була змістовна й щира розмова про події Революції Гідності та людей, які стали символами мужності й незламності.

Учні пригадали хронологію подій зими 2013–2014 років, переглянули відео про Героя Небесної Сотні з Кіровоградщини — Віктора Чміленка, осмислюючи його життєвий шлях і громадянську позицію. Після уроку вшанували пам’ять Героїв біля меморіальної дошки Віктору Чміленку та біля меморіалу на Площі Героїв Майдану.

Ми вкотре переконалися: пам’ять про Героїв Небесної Сотні — це не лише шана минулому, а й наша відповідальність перед майбутнім України.

Категорія: Ліцейне життя

 

Великий льох

Автор: vhloba від 20-02-2026, 11:00, переглядів: 56

0

Учні Центральноукраїнського наукового ліцею стали свідками реалізації культурно-мистецького проєкту «Великий льох», який покликаний популяризувати творчість Тараса Шевченка серед молоді, формувати національну свідомість, громадянську позицію та повагу до культурної спадщини України, осмислити ідеї в сучасному суспільстві.

П. Кулiш назвав Шевченка "першим iсториком, якому вiдкрилися таємницi минулого". Це Тарас Шевченко зумiв модернiзувати, узгодити з духом своєї доби колективну пам'ять, яка об'єднала нацiю.

Актуально звучать рядочки з "Великого льоху", бо зараз - це кожен день уже нашої боротьби проти ворога, це нашi герої, якi вiддають життя за наше майбутнє, це нашi українцi, для яких "Слава Українi!" – сенс життя.

У заході взяли участь перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк, директор департаменту культури та туризму Уляна Соколенко, голова Кіровоградської обласної організації НСПУ Надія Гармазій. Модератором виступив заслужений працівник культури України Микола Кравченко.

Категорія: Ліцейне життя

 

Небесна Сотня – Герої не вмирають.

Автор: vhloba від 20-02-2026, 08:32, переглядів: 49

0

У 10-Г класі відбулася  виховна година, присвячена пам’яті Героїв Небесної Сотні — мужніх українців, які віддали своє життя за свободу, гідність і незалежність нашої держави.

Під час заходу учні з глибокою пошаною згадали трагічні сторінки Революції Гідності, переглянули тематичні матеріали, читали поезії та розмірковували над значенням подвигу тих, хто став символом нескореності українського народу.
Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять Героїв. У серцях кожного звучали слова вдячності й болю, гордості й віри.

Небесна Сотня — це наша совість, наша історія, наша незламність.
Герої не вмирають — вони назавжди залишаються в пам’яті народу.

Категорія: Ліцейне життя

 

🇺🇦 12 років Війни за Незалежність України

Автор: vhloba від 20-02-2026, 08:30, переглядів: 47

0

У 10-Б класі було проведено інформаційну годину «Війна за Незалежність: 12 років боротьби і незламності».

Учні осмислили події 19 лютого 2014 року як початок Війни за Незалежність України — тривалого й надзвичайно складного періоду в історії нашої держави. Говорили про ціну свободи, про героїзм військових, добровольців, волонтерів, про стійкість цивільних, які щоденно працюють і навчаються попри виклики війни.

Окрему увагу було приділено державному визнанню історичної правди: 29 серпня 2025 року рішенням Верховної Ради України на законодавчому рівні офіційно закріплено термін «Війна за Незалежність України» та визначено дату її початку — 19 лютого 2014 року. Це важливий крок у формуванні національної пам’яті та чіткого історичного наративу.

У форматі відкритого діалогу старшокласники розмірковували про відповідальність покоління, яке живе в час війни, про значення єдності та громадянської позиції.

Категорія: Ліцейне життя

 

🇺🇦 19 лютого — День Державного Герба України

Автор: vhloba від 20-02-2026, 08:29, переглядів: 42

0

У 10-Б класі було проведено годину спілкування «Тризуб: символ, що об’єднує покоління», присвячену Дню Державного Герба України — знаку, що втілює тяглість нашої державності, силу та незламність.

Під час зустрічі ліцеїсти простежили історичний шлях тризуба — від княжої доби України-Русі до сучасного державного символу. Пригадали, що знак використовувався за правління Володимира Великого, а у ХХ столітті був відроджений як герб УНР.

Окремо обговорили події 19 лютого 1992 року, коли рішенням Верховної Ради України тризуб було затверджено як Малий Державний Герб незалежної України. Учні проаналізували різні інтерпретації символу: як знак влади й державності, як уособлення слова «воля» як філософську єдність минулого, сучасного й майбутнього.

У форматі дискусії старшокласники міркували над тим, чому державні символи в час війни набувають особливої ваги. Тризуб — це вже не лише історичний знак, а особистий символ гідності, відповідальності та віри в перемогу.

Категорія: Ліцейне життя