3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Бій під Крутами: центральноукраїнський вимір

Автор: vhloba від Сьогодні, 08:42, переглядів: 7

0

До Дня пам’яті Героїв Крут учні 11-В класу відвідали тематичний захід  "Бій під Крутами: центральноукраїнський вимір." у обласному краєзнавчому музеї.

Під час зустрічі спікер, історик Сергій Мілютін, розповів про події січня 1918 року, бій під Крутами молодих оборонців Української Народної Республіки та значення цієї події для української державності й незламності українського духу.

Особливу увагу було зосереджено на подвигу української молоді, яка, маючи обмежене спорядження, стала на захист незалежності. Учні дізналися, що у бою під Крутами брали участь пʼятеро уродженців нашого краю —В. Шульгін, М. Михайлик, С. Горячко, Л. Лукаcевич, а також про перебіг бою, яким керував А. Гончаренко. Проти понад 500 українських захисників виступили 2000–2500 червоноармійців армії М. Муравйова.

Відвідування музею стало важливим кроком у формуванні національної свідомості учнів і завершилося хвилиною мовчання на знак вшанування пам’яті полеглих героїв.

Категорія: Ліцейне життя

 

Урок пам'яті «Пам’ятаємо заради майбутнього»

Автор: vhloba від Сьогодні, 08:39, переглядів: 5

0

У 11-Г класі відбувся урок пам’яті до Дня вшанування жертв Голокосту — одного з найстрашніших злочинів проти людяності. Під час Другої світової війни нацистський режим здійснив  знищення єврейського народу, а також ромів, людей з інвалідністю, військовополонених та інших груп.

Під час уроку учні дізналися про причини й наслідки Голокосту, про гетто, концтабори та масові розстріли мирного населення, зокрема й на території України. Особливу увагу було приділено усвідомленню небезпеки ненависті, дискримінації та байдужості

Урок підготували та провели Дятленко Дарія та Гончарова Ілона.

На завершення заходу учні вшанували пам’ять мільйонів невинних жертв хвилиною мовчання.

Категорія: Ліцейне життя

 

Пам’ятаємо, щоб не повторилося

Автор: vhloba від Сьогодні, 08:38, переглядів: 5

0

Сьогодні учні 10-Б класу — учасники євроклубу «Астра» — зібралися біля меморіального знаку у сквері перед Хоральною синагогою, щоб вшанувати пам’ять жертв Голокосту. У тиші та з глибокою повагою вони схилили голови, вшановуючи загиблих хвилиною мовчання.

Під час заходу учні пригадали трагічні сторінки історії Голокосту, зокрема події, що відбувалися у Кропивницькому та на Кіровоградщині. Розмова торкнулася не лише фактів і дат, а й людських доль, зруйнованих життів та відповідальності сучасних поколінь пам’ятати й говорити про ці злочини проти людяності.

Такі зустрічі формують історичну пам’ять, виховують співчуття та нагадують про цінність людського життя. Пам’ятаємо минуле — заради майбутнього, у якому подібні трагедії ніколи не повторяться.

Категорія: Ліцейне життя

 

Бесіда-презентація «Герої нашої історії»

Автор: vhloba від Сьогодні, 08:37, переглядів: 6

0

29 січня 1918 року в історії України з'явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров'ю, назва якої – Крути. Світова історія знає багато жертв в ім'я ідей, але аналогічної Крутам не було.

Під час бесіди-презентації «Герої нашої історії» ліцеїсти 10-В класу пригадали події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність, ознайомилися з історичними документами, що стосуються подій під Крутами, вшанували пам’ять 300 молодих захисників, які поклали голови за волю своєї держави.

Учні зазначили, що в наш складний час українці знову змушені давати відсіч військовій та інформаційній агресії, знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв.
І знову через сотню років українські бійці демонструють надзвичайно високий патріотизм, повторюючи подвиг героїв під Крутами.

Категорія: Ліцейне життя

 

День пам’яті жертв Голокосту

Автор: vhloba від Сьогодні, 08:33, переглядів: 5

0

У 9 класі Центральноукраїнського наукового ліцею відбувся інформаційно-просвітницький захід, присвячений Дню пам’яті жертв Голокосту в Україні. Метою заходу було поглиблення знань учнів про одну з найтрагічніших сторінок історії ХХ століття, формування культури пам’яті та усвідомлення небезпеки дискримінації й ксенофобії.

Під час заняття учні обговорили значення терміна «Голокост»,переглянули відео про колекцію Меморіального комплексу історії Голокосту «Яд Ва-Шем», який розкриває долі жертв через особисті історії та збережені артефакти.

Завершальним етапом став перегляд сюжету «Суспільне Кропивницький», присвяченого місцям масових розстрілів єврейського населення на території Кіровоградщини. Обговорення сприяло усвідомленню масштабів трагедії на загальноєвропейському та регіональному рівнях і підкреслило важливість збереження історичної пам’яті для запобігання повторенню подібних злочинів у майбутньому.

Категорія: Ліцейне життя