3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 
 

Зустріч-презентація клубу народних ремесел «Ниточка»

Автор: gerwetis від 31-01-2025, 11:27, переглядів: 16

0

30 січня 2025 року учні 11-В класу відвідали зустріч-презентацію клубу народних ремесел "Ниточка".
Ліцеїсти ознайомилися із роботами 44-х майстрів, виконаних в найрізноманітніших видах декоративно-ужиткового мистецтва.
Особливе захоплення викликали роботи Манойлова Миколи Олександровича, співробітника нашого закладу, який, як виявилося, дуже талановита людина.
Діти зазначили, що натюрморти Миколи Олександровича  вражають  яскравими кольорами , реалістичними зображеннями, а пейзажі випромінюють живе і тепле світло.
Учні  з цікавістю спілкувалися з художником, дякували за творчість

Категорія: Ліцейне життя

 

"Екологічні катастрофи, спричинені війною"

Автор: melnyk від 31-01-2025, 10:15, переглядів: 17

0

 Повномасштабне вторгнення росії до України вже завдало та продовжує завдавати величезної шкоди людям, населеним пунктам, інфраструктурі. Безпосередньо бойові дії, дії окупаційної адміністрації негативно впливають і на природу нашої країни. Про екологічні катастрофи війни та їх наслідки інформували учні 10-Б класу (м.Олександрія) 30 січня під час усного журналу "Екологічні катастрофи, спричинені війною". Кожна сторінка журналу - це інформація про колосальний негативний вплив війни на природне середовище та його складові: повітря, грунт, воду, флору та фауну. Особливо зазнали негативних наслідків війни східні, південні та північні області нашої країни. Щодня, внаслідок обстрілів, зростає ризик виникнення пожеж в екосистемах, утворюється вуглекислий газ, який шкідливий в контексті зміни клімату, повідомляли учні. 

 Активну участь приймали учні в обговоренні питання "Що необхідно зробити після війни, щоб зберегти стан довкілля?" Висловлювали думки та пропозиції з відновлення та збереження екосистем України. В кінці заходу учні прийшли висновку, що українська природа є ще однією жертвою російської агресії, відбудова країни потребуватиме значної кількості ресурсів, а кожна людина повинна прийняти посильну участь з відновлення та збереження приироди нашої країни.

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

Від Героїв Крут до Героїв сьогодення

Автор: gerwetis від 30-01-2025, 11:23, переглядів: 17

0

Година спілкування на тему “Від Героїв Крут до Героїв сьогодення” є важливим заходом для формування в учнів почуття патріотизму, національної гідності та розуміння значення героїчних вчинків українців. 
Лiцеiсти розпочали з роз’яснення значення слова “герой” у різних історичних епохах,  вiдзначаючи, що вчинки залишаються героiчними в будь-який час,  адже вони к показником громадянськоi зрiлостi людини й сприяють збереженню незалежності та свободи нації.

29 січня 1918 року, коли 300 юнаків – студенти та гімназисти – стали на захист УНР проти значно чисельнішої більшовицької армії. Учні дізналися про героїзм і жертовність молоді, які ціною власного життя затримала ворога та дала можливість уряду Української Народної Республіки виграти час для укладання Брест-Литовського мирного договору. Як вiддзеркалення подiй ХХ ст., звернулися до   подій  ХХI со. - новітньої історії України, зокрема боротьба українських військових і добровольців під час Революції Гідності,  війна на Донбасі та повномасштабна  з Росією. Приділили увагу історіям молодих захисників, які, як і Герої Крут, проявили мужність і відвагу.

Категорія: Ліцейне життя

 

"Крути: трагедія і подвиг"

Автор: melnyk від 30-01-2025, 11:07, переглядів: 18

0

Супроти чужої навали,

Супроти смерті - в стужу, сніг,

ось тут вони, ось тут стояли

і всього жменька - триста їх.

У 9-му  класі (м.Олександрія) був проведений урок пам'яті "Крути: трагедія і подвиг", присвячений тим, хто поліг за незалежність України, в далекому і грізному 1918 році. 300 юних українських студентів - добровольців виступили на захист Української Народної Республіки, і прийняли на засніженому полі нерівний бій із майже п'ятитисячною армією більшовиків. Вони мали лише 16 кулеметів і одну гармату проти ворога, який переважав десятикратно. І хоча цей бій тривав лише близько шести годин, він став символом відчайдушного опору.

Українці змогли затримати наступ більшовиків на чотири дні. Це дало можливість укласти Берестейський мирний договір, який став важливим етапом у визволенні України від російської агресії.

Триста хлопців безвусих -дітей,

Триста хлопців, соколів, рекрутів

Із піснями на грім батарей

В бій останній двинулись на Крути!

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

Урок пам’яті Героїв Крут: «Пам’ятай, Україно, патріотів-синів!»

Автор: gerwetis від 29-01-2025, 09:27, переглядів: 18

0

29 січня 1918 року в історії України з'явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров'ю, назва якої – Крути. Світова історія знає багато жертв в ім'я ідей, але аналогічної Крутам не було. Під час уроку пам’яті « Пам’ятай, Україно, патріотів-синів!» ліцеїсти 11-В класу пригадали події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність, ознайомилися з історичними документами, що стосуються подій під Крутами, вшанували пам’ять 300 молодих захисників, які поклали голови за волю своєї держави. Учні зазначили, що в наш складний час українці знову змушені давати відсіч військовій та інформаційній агресії, знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв. І знову через сотню років українські бійці демонструють надзвичайно високий патріотизм, повторюючи подвиг героїв під Крутами.

Категорія: Ліцейне життя

 

Для учнів 11-Б класу було проведено кластер «Тернистими шляхами в імʼя держави»

Автор: gerwetis від 29-01-2025, 09:27, переглядів: 24

0

У 11-Б класі проведено кластер «Тернестими шляхами в імʼя держави», присвячений пам’яті Героїв Крут — юнаків, які 29 січня 1918 року стали на захист незалежності України. Ця подія стала символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за свободу своєї держави. Під час заходу учні дізналися про історичний контекст боїв під Крутами, зокрема, про нерівну боротьбу кількох сотень українських студентів і гімназистів із чисельною більшовицькою армією. Здобувачі освіти переглянули документальне відео та підготували презентацію, щоб краще зрозуміти важливість цієї події. Учні активно долучилися до обговорення значення боїв під Крутами для української історії та сучасності. Захід завершився хвилиною мовчання, якою школярі вшанували пам’ять полеглих героїв. Проведення кластеру стало нагадуванням про те, що мужність і патріотизм — це цінності, які залишаються актуальними для кожного покоління.

Категорія: Ліцейне життя

 

Вшанування пам’яті героїв Крут:

Автор: gerwetis від 29-01-2025, 09:26, переглядів: 20

0

29 січня 2025 року учні 10-В класу вшанували пам’ять героїв Крут, поклавши квіти до меморіальної дошки братам Шульгиним. Під час заходу учні згадали подвиг юних захисників України, які віддали свої життя в бою під Крутами 29 січня 1918 року. Вони дізналися про життєвий шлях братів Шульгиних та їхній внесок у боротьбу за незалежність України. Окремо згадали Володимира Шульгина, який загинув у цьому бою, ставши символом самопожертви та відданості Батьківщині. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих героїв. Класний керівник Н. Подгорна підкреслила, що подвиг крутянців – символ мужності та любові до Батьківщини, який має жити в серцях кожного українця.

Категорія: Ліцейне життя

 

Літературно-музична композиція «Монотипія духу або легенда про студентське військо»

Автор: gerwetis від 29-01-2025, 09:25, переглядів: 19

0

28 січня 2025 року ліцеїсти 10-В і 11-В класів відвідали літературно-музичну композицію «Монотипія духу або легенда про студентське військо», яку було проведено у волонтерському просторі «Krop:hub Кропивницький». Під час заходу учні зазначили, що 29 січня-День пам’яті молодих і мужніх хлопчаків, а фактично – дітей, які, не вагаючись, віддали життя за незалежну Українську державу. Це день пам’яті про тих, хто не залишився в теплих домівках, а вийшов один на один з ворогом, виборюючи Україні право на щасливе майбутнє. Вони мали мужність сказати, - «Моя хата не скраю». Вони загинули, але передали нам право бути готовим стати на захист своєї Батьківщини.

Категорія: Ліцейне життя

 

Два переможці з наукового ліцею. Олексій Шпак - кращий боксер турніру –

Автор: melnyk від 29-01-2025, 09:14, переглядів: 22

0

 На XIII Всеукраїнських змаганнях світлої пам`яті Олексія Скічка, що відбувся останніми днями, юні боксери, учні Центральноукраїнського наукового ліцею – інтернату (м.Олександрія) Олексій Шпак (9 кл.) та Артем Колісник (10-Б кл.) стали переможцями у своїх вагових категоріях. У змаганнях брало участь 235 юних боксерів з 14 міст України. Зокрема, Олексій Шпак визнаний кращим боксером турніру. Протягом двох днів йшли змагання. Своїх суперників наші учні у півфіналі здолали подвійними нокдаунами. Так вийшло і у фіналі – беззаперечні перемоги принесли перші місця нашим ліцеїстам. Велика заслуга у цьому тренерів О.Чорнобривця та М.Мороза. Учні висловлюють подяку адміністрації навчального закладу, котра дає можливість учням фахово займатися боксом. 


Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

Учні 10-В вшанували пам’ять жертв Голокосту під час екскурсії до краєзнавчого музею

Автор: gerwetis від 28-01-2025, 14:46, переглядів: 24

0

27 січня 2025 року з метою вшанування пам’яті жертв Голокосту учні 10-В класу відвідали обласний краєзнавчий музей. Захід допоміг глибше усвідомити історичні події, їхній вплив на суспільство та значення збереження пам’яті.
Під час екскурсії ліцеїсти прослухали розповідь від модератора та кандидата історичних наук Проскурової С. В. , проведену на основі матеріалів, що висвітлюють події Голокосту в Україні та нашому регіоні. Вони дізналися про життя єврейської громади до Другої Світової війни, умови існування в гетто — спеціально відведених районах, де єврейське населення примусово утримували в жахливих умовах, позбавляючи елементарних прав. Також було розглянуто переслідування, масові розстріли євреїв та інші трагічні аспекти геноциду. Особливу увагу приділили місцевим подіям, а найбільше вразила розповідь про пам’ятні місця вшанування розстріляних в нашій області : Хащувате, Долинське, Березуватка, Гайворон, Новоглиняне,  Олександрія.
Класний керівник Н. Подгорна поділилася історією єврейської родини Дідичів , яку переховувала її свекруха , підкреслюючи масштаби та трагізм тогочасних реалій. 
Ця зустріч стала не лише уроком історії, а й глибоким моральним нагадуванням про важливість людяності, толерантності та миру.

Категорія: Ліцейне життя

 

Міжнародний день памʼяті голокосту

Автор: gerwetis від 27-01-2025, 08:52, переглядів: 21

0

Голокост - вісім букв жаху та болю. Цим словом історики називають геноцид євреїв та інших соціальних груп нацистами в період з 1933 по 1945 роки. Третій Рейх і його союзники знищували всіх, кого вважали "неповноцінними" - євреїв, слов'ян, ромів, темношкірих, гомосексуалів, людей з інвалідністю та хворобами психіки. У 10 А класі була проведена година спілкування присвячена обговоренню трагічних подій минулого. Учні вшанували памʼять жертв, обговорили значення толерантності у міжнаціональних відносинах. Цей день нагадує нам, як важливо берегти людяність, цінувати кожне життя та боротися з проявами ненависті, дискримінації та антисемітизму.

Категорія: Ліцейне життя

 

27 січня — Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Автор: gerwetis від 27-01-2025, 08:51, переглядів: 23

0

Сьогодні, 27 січня, світ вшановує пам'ять мільйонів жертв Голокосту — трагедії, яка забрала життя понад шести мільйонів євреїв, а також представників інших національностей та груп. У 8 класі центральноукраїнського наукового ліцею - інтернату було проведено захід присвячений збереженню історичної пам'яті та нагадуванню про неприпустимість повторення таких злочинів проти людства. Цей день закликає до толерантності, поваги до прав людини та боротьби з будь-якими проявами ненависті. Пам’ятаймо минуле, щоб будувати краще майбутнє.

Категорія: Ліцейне життя

 

Чудовий результат на Міжнародному конкурсі з інформатики БЕБРАС 2024!

Автор: gerwetis від 25-01-2025, 11:56, переглядів: 39

0

З гордістю повідомляємо, що 35 учнів 7-11 класів Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату успішно взяли участь у Міжнародному конкурсі з інформатики БЕБРАС 2024, що проводився Міністерством освіти і науки у Львівському фізико-математичному ліцеї при Львівському національному університеті імені Івана Франка!
Результати вражають!
 28 учнів отримали добрий результат, що є чудовим досягненням!  
 3 учнів отримали відмінний результат – це просто фантастика!
Вітаємо всіх учасників і бажаємо подальших успіхів у навчанні та на наступних конкурсах!
Особлива подяка вчителю інформатики Сергію Великоіваненку за високий рівень підготовки та натхнення, яке він дає своїм учням! 

Категорія: Ліцейне життя

 

Зустріч з заслуженим художником України

Автор: melnyk від 24-01-2025, 13:05, переглядів: 24

0

🎨Учні 10-А та 10-Б класів (м.Олександрія) відвідали персональну виставку «Графіка» заслуженого художника України, викладача дитячої художньої школи – Олександра Охапкіна відкриту в міському музейному центрі 23 січня. На експозиції «Графіка» представлено близько 20 картин художника, виконаних у різних техніках. Наш земляк Олександр Ігорович створює картини, які чутливо передають неповторну красу української природи, нескорений характер української нації.

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 
Назад Вперед