3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат розпочинає новий етап у своїй історії!

Автор: dend від 23-12-2024, 16:58, переглядів: 39

0
Сьогодні, 23 грудня, голова Кіровоградської обласної ради Юрій Дрозд підписав трудовий контракт із новою директоркою нашого закладу – Нелею Мазур. 
У своєму зверненні Юрій Дрозд наголосив, що наш ліцей-інтернат є справжнім брендом Кіровоградщини, і побажав Нелі Мазур дотримуватися високих стандартів у роботі. Голова облради наголосив на готовності підтримувати матеріальну базу закладу, адже якісна освіта потребує сучасних умов і ресурсів. Оновлення обладнання, створення комфортних умов для навчання й розвитку учнів – це ті цілі, які ми реалізуємо разом!

Категорія: Ліцейне життя

 

Ліцеїсти звітують своїми першими науковими здобутками

Автор: melnyk від 23-12-2024, 10:58, переглядів: 38

0

 Не секрет, що перші свої наукові дослідження учні 10-11-х класів сприймають як виклик перевірки своїх умінь, навичок та креативності під час навчання в науковому ліцеї-інтернаті. В Олександрії зайняті на 100% учні в НТУ «Квант». Так, вже 16-го грудня першими вийшли захистити свої наукові надбання юні психологи та літератори... 

 20-го грудня захищалися юні історики, соціологи та журналісти. Цікавими були виступи з історії «Холодноярської Республіки», в якій налічувалося за період її існування понад 200 отаманів…, історичні дослідження про отаманів Чорного Ворона та Кості Пестушка Степового – Блакитного. Отамани повстанці, які родом з Жовтих Вод та с. Ганнівка (Петрівський, а нині Олександрійський р-н, - Авт.) на відстані 60 кілометрів від Олександрії. Наприклад, дивізія Кості Блакитного носила назву Олександрійська, бо свого часу визволяла місто від влади більшовиків…           

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

Дослідження різдвяних традицій

Автор: melnyk від 23-12-2024, 08:36, переглядів: 30

0

Учні 9-го класу разом із вчителем історії досліджували традиції святкування Різдва у ХІХ ст. Ліцеїсти презентували доповіді, доповнивши їх власноруч виготовленими різдвяними виробами, що передають атмосферу зимових свят минулого.

Було виявлено, що святкування та різдвяний декор суттєво відрізнялися у селі та місті. У сільській місцевості молодь об’єднувалася у гурти колядників, які у святкову ніч ходили від хати до хати, бажаючи господарям добробуту й Божої благодаті. Серед колядницьких атрибутів крім Різдвяної Зірки було і Сонце. Сонце вважали образом надії, достатку та початку нового життєвого циклу. Оселі оздоблювали витинанками, що придавало святу особливого чарівного настрою. У містах, завдяки європейському впливу, виникла традиція встановлювати ялинки. Їх прикрашали цукерками, горішками та свічками. Різдвяний стіл декорували свічками, оздобленими живими гілками ялинки чи омели.

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія