Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » Євроклуб » Засідання Євроклубу «Парад Європейських мов»

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Засідання Євроклубу «Парад Європейських мов»

Автор: kryvenko від 30-09-2010, 11:13, переглядів: 7 695

0
Засідання Євроклубу «Парад Європейських мов»
 

До Європейського Дня мов (26 вересня) в 11-Б класі Кіровоградського облкомплексу відбулося засідання Євроклубу «Парад Європейських мов». Прагнучи поглибити знання молоді про країни Європейського Союзу, вихователь Берлін Ольга Анатоліївна дала завдання учням дослідити одну з європейських країн, вивчити привітання мовою цієї держави та розповісти цікаву легенду.

Діти з великим задоволенням взялися за роботу. Серйозно тривав підготовчий процес: було опрацьовано додаткову літературу, перечитано багато цікавих легенд, з яких учні вибрали найцікавіші.

«Парад Європейських мов» - це своєрідна сходинка до збереження і розвитку мов.

     

До Дня Європейських мов

Сценарний план засідання Євроклубу

«Парад Європейських мов» 

 

                                                                                       Вихователь: Берлін Ольга Анатоліївна


 Мета: поглибити знання молоді про країни Європейського Союзу, популяризувати вивчення європейських мов, розвивати толерантність у старшокласників.

Завдання для учнів: Дослідити обрану (шляхом жеребкування) європейську країну, вивчити привітання мовою цієї держави та розповісти цікаву легенду.

Обладнання: презентація «Парад Європейських мов», картки з  привітаннями написаними різними мовами та назвами відповідних країн.

 

Хід заходу:

 

І. Вступне слово вчителя.

26 вересня відзначається Європейський день мов, як спосіб підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі. Дійсно, зараз стає все більше і більше людей, які вільно розмовляють, як мінімум, однією іноземною мовою.  

  Засідання Євроклубу «Парад Європейських мов»

У європейських інститутах офіційно рівноправно використовуються такі мови: англійська, болгарська, угорська, грецька, датська, ірландська, іспанська, італійська, латиська, литовська, мальтійська, німецька, нідерландська, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, фінська, французька, чеська, шведська, естонська.

Всі рішення, що приймаються офіційними органами ЄС, перекладаються всіма офіційними мовами, тому громадяни ЄС мають право звертатися до органів ЄС та отримувати відповідь на свої запити  будь-якою з офіційних мов.

Але не можна не зазначити, що чільне місце серед мов Європи посідає російська, адже географічно та територіально її вважають рідною приблизно 150 мільйонів європейців. Наступне місце - у німецької мови. Її вважають рідною приблизно 95 мільйонів осіб. Потім ідуть французька (66 млн.), англійська (63 млн.), італійська (60 млн.), іспанська та польська (близько 40 млн.).

Українську мову в Європі як політичну не визнають, але все одно шанують. Адже Україна заявляє про себе як європейська держава.

Збереження і розвиток мов, включаючи малі, декларується в якості офіційної мовної політики Євросоюзу. Серед способів досягнення цього, зазвичай, називаються вивчення більше ніж однієї іноземної мови і продовження вивчення мов у зрілому віці.

ІІ. Парад мов країн Європейського Союзу

(кожен учень починає свій виступ вітанням мовою країни, яку він представляє. Потім розповідає одну з легенд цієї ж країни).

Засідання Євроклубу «Парад Європейських мов»    Приклади виступів учнів

 

Словаччина

Привітання: живо, чоа, добер дан (ютрю, вечер)

 Як справи: како сі? како гре?

Смачного: добер тек

Я тебе кохаю: яз ті любіть

Прощання: адже, чао, насвіданье

Легенда про графиню

Словаччину ще називають країною замків. Одним з найвідоміших є Чахтицький замок на заході країни, який у середньовіччі належав Єлизаветі Баторі, яка увійшла в історію, як «кривава графиня». За легендою графиня одного разу вдарила свою служницю по обличчю. Кров з носа дівчини бризнула на шкіру графині, після чого Єлизаветі здалося, що вона стала краще виглядати. За легендами, у Єлизавети була залізна діжа, де жертва стікала кров’ю, якою потім наповнювалась кам’яна ванна, в якій графиня купалась. Останні чотири роки життя графиня провела заточена у власному замку в замурованій кімнаті, де був лише вузький отвір для подачі їжі. Ув’язнення в таких жахливих умовах закінчилося для графині самогубством. Ходять легенди, що привид графині і сьогодні з’являється у стінах Чахтицького замку.

Чумаченко Катерина

 

Ірландія

 

Доброго дня - god dag.

Офіціальні мови – ірландська, англійська.

  Засідання Євроклубу «Парад Європейських мов»

Легенда про вікінгів

В один з червневих днів 793 р. ченці монастиря на острові Ліндісфарн, поблизу узбережжя Нортумбрії, побачили в морі вітрила. Поява корабля в цьому відкритому всім вітрам і бурям негостинному куточку Північно-Східної Англії було рідкісною подією. Ось уже більш як півтораста років служителі монастиря Ліндісфарн, заснованого ірландськими та шотландськими місіонерами, жили самотньо, у суворому аскетизмі, проводячи час у молитвах і господарських заняттях. Їх мирне життя було мало пов’язане з подіями зовнішнього світу і не порушувалася ними. Тому при вигляді чотирикутних вітрил кораблів, наближалися до острова ченці не зазнали великого хвилювання. Які ж були їх подив і жах, коли на берег зійшли воїни в кольчугах з бойовими сокирами в руках. Прохання про помилування і благання, звернені до Бога, не подіяли: монастир був зруйнований і спалений, дорогоцінні дароносиці та інші святі речі, шати священиків і все майно розграбовані прибульцями, багато ченців вбито, інших захоплено в полон і відвезено геть від рідних берегів. Камінь, як згадка про ці події, споруджений згодом у Ліндісфарн, красномовно оповідає про пережиту ченцями трагедію. На одній із його сторін висічені фігури людей, які схилилися перед хрестом і моляться, на іншій - йдуть один за одним воїни із занесеними для смертельного удару бойовими сокирами.

 Середенко Тетяна 

 

Іспанія

Привітання: buenoz diaz (привіт)

 

Легенда про скрипку

Пела грустно Дьявольская скрипка,

Души, в ней сидящие, рыдали.

И играла на губах улыбка

Тех людей, что за любовь страдали.

За один лишь миг земного счастья

Отдали они свои тела,

Отдали и души в одночасье,

Только скрипка и не умерла.  

И с тех пор судьба ее трагична,

Ей дано смеяться и рыдать,

Но в ее напеве необычном

Только слезы можно угадать.

Только слезы боли и забвенья,  

Лишь рыданья тысячи людей,

Что в любви черпали вдохновенье,

Превращая в белых голубей

Черных воронов, гнездившихся на струнах,

Ожидая темный урожай

Черных воронов в унылых красных лунах,

Приносящих горе и печаль.

Умирали мастера и виртуозы,  

Умирали люди и года,  

Только скрипка все играет слезы,

Лишь любовь прощая иногда.

Гапченко Ігор 

 

Польща

Witam! nazuwam sie Jane chce pogratulavac na jesuku! Wszystikiego naglepszego! 

 

Легенда про створення герба Польщі

За легендою, білого орла, який у подальшому став гербом Польської держави, побачив легендарний Лех разом зі своїми братами Чехом і Русом – родоначальниками слов’янських народів. У тому місці, де це трапилось, Лех заснував місто і назвав його Гніздо, тому що орел кружляв над своїм гніздом. Спочатку орел був особистим знаком Пшемисла ІІ, коронованого у 1295 році. За півстоліття він став загальнодержавним символом. Нинішній герб було затверджено у 1990 році.

 Біліченко Євгенія

 

ІІІ. Гра «Привітайся зі мною»

 

(Вчитель підготовив картки, на яких написано назви країн та привітання мовами цих країн. Потрібно знайти відповідність)  

Завдання для карток

Goddag ( Годдаг) - привітання в Данії

Hyva paivaa ( Хіва пайва) - привітання в Фінляндії  

Dzien ( Дзен) - привітання в Польщі

Dobry den ( Добрий дэнь) - привітання в Чехії  

Bongours. Salut ( Бонжур , Салю) - привітання у Франції

Buenos Dias ( Буенос Діас) - привітання в Іспанії

Guten Tag ( Гутентаг) - привітання в Германії

Gruezi ( Груезі) - привітання в Швеції

Bon giorno ( Бон джіорно) - привітання в Італії

Вітаю - привітання в Україні

 

(учні об’єднуються в три команди і швидко встановлюють відповідності. Гра закінчується дружнім рукостисканням)

  Засідання Євроклубу «Парад Європейських мов»
     
«Парад Європейських мов». Презентація. Відкрити або скачати

Категорія: Євроклуб

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.