Увійти
Закрыть

УВАГА! ОГОЛОШЕННЯ!

Гімназійне життя м.Олександрія

КЗ "Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат

 Кіровоградської обласної ради" м.Олександрії 

оголошує конкурсний добір

 на вакантні місця в класи:
10 класи - 2 місця
11 класи - 6 місць
Звертатися за тел. 068-910-90-05
З умовами конкурсного добору можна ознайомитися тут.

День Соборності України – символ національного єднання українського народу

Гімназійне життя

21 січня у 8 класі була проведена інтегрована гра-вікторина «День Соборності України – символ національного єднання українського народу», метою якої було поглибити знання учнів про історію виникнення свята, ознайомити з цікавими фактами про Україну, виховувати почуття гідності та поваги за нашу державу.


День Соборності України. Екскурс в минуле. 10-В, 11-В класи.

Гімназійне життя м.Олександрія

22 січня Україна відзначає День соборності. Офіційно цю подію відзначають з 1999 року - 22 січня, в день проголошення Акту злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.Тож з метою виховання толерантного ставлення до соціокультурних надбань українців, відзначити  знаменні дати, поглиблення знань для учнів 10-В та 11-В історичних класів був проведений виховний захід «День Соборності України. Екскурс у минуле». Ліцеїсти на основі документальних джерел спробували продемонструвати проголошення Акту злуки 22 січня 1919 року, під час театралізованого дійства. Щоб перевірити свої знання подій Української революції позмагалися у вікторині «Хто? Що? Де? Коли?», а завершили захід ланцюгом єдності.Ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Плекаймо все, що працює на ідею єдності. (Я.Луговська, учениця 11-В кл.)

«Одна-єдина неділима Україна»

Гімназійне життя

22 січня вся країна буде відзначати  День Соборності України. Шестикласники  провели інформаційну годину з елементами вікторини «Одна-єдина неділима Україна». Ліцеїсти  дізналися про те, що у цей день було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбувся в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року. Під час проведення заходу учні дізналися, що  ідея соборності бере свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії.

Забуваючи своє минуле, ми втрачаємо право на майбутнє

Гімназійне життя

12 січня в 11-В класі було проведено інформаційно-тематичну годину, присвячену  Дню українського політв'язня. Мельничик В. та Вільховецька Н. ознайомили однокласників із передумовами започаткування відзначення цього дня та його значимістю.

День українського політв'язня – це прояв шани до українців, які пожертвували своєю свободою заради переконань та принципів.

Свято було започатковане 1975 року на пропозицію українського  політика В'ячеслава Чорновола, який закликав українців протистояти репресіям режиму СРСР.

Бесіда «Звичаї та традиції святкування в Україні Нового року за старим стилем»

Гімназійне життя

13 січня в 11-Г була проведена бесіда присвячений традиціям святкування Старого Нового року. Підчас бесіди учні ознайомились з виникненням свята, що заведено робити у цей період, які традиції й звичаї в Україні.

Історія свята та саме головне, проведення посівання, щедрування та містичного ворожіння молодих дівчат. Найважливішою традицією Старого Нового року є посівання. Посівати починають ще з самого ранку до сходу сонця, переважно хлопчики або чоловіки. Є прикмета, що першим в дім цього дня повинен зайти чоловік. Також дуже велика увага приділяється прикметам в цей день: наприклад, якщо в Василів день ясна погода і багато зірок на небі — добре уродяться ягоди, якщо завірюха — горіхи, а коли лежить іній на деревах — можна очікувати добрий урожай меду.

Бесіда: «Немає прав без обов’язків»

Гімназійне життя

З метою закріплення знань про права і обов’язки кожного громадянина Держави в 10-В класі проведена бесіда з елементами презентації на тему: «Немає прав без обов’язків».

Учні у своїх виступах звернули увагу на те, що права людини в сучасному світі – це проблема, вирішення якої стоїть у центрі практичної діяльності міжнародного співтовариства і кожної держави.

Тема: «День Соборності України»

Гімназійне життя

З метою повторення і закріплення знань про витоки утворення незалежної України, в день святкування Соборності України в 10-В класі проведена бесіда з елементами презентації на тему: «День Соборності України».

Учні відмітили, що 22 січня у день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності.

Офіційно в Україні свято встановлено указом президента 21 січня 1999 року. 1 грудня 1991 року на Всеукраїнському референдумі було проголошено незалежність України. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності.

В будущее В прошлое