Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » Психологія » 10 жовтня - День психічного здоров’я.

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

10 жовтня - День психічного здоров’я.

Автор: yulua від 10-10-2012, 15:03, переглядів: 2 788

0
10 жовтня - День психічного здоров’я.
   

Починаючи з 1992 р. з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я, за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я 10 жовтня щорічно проводиться Всесвітній День психічного здоров’я.

Здоров’я населення складається з психічного, фізичного та соціального благополуччя, але в теперішній час стан здоров’я населення викликає занепокоєння і є однією з найактуальніших проблем багатьох країн світу.

Психічне здоров’я – це, передусім, відсутність психічних розладів. Психічне здоров'я – це певний резерв сил людини, завдяки якому вона може подолати стреси або утруднення, які виникають у виняткових обставинах.

Слід пам’ятати: психічні хвороби здатні вражати людей будь-якого віку, і ніхто не захищений від проблем з психічним здоров’ям; психічні хвороби наносять велику реальну шкоду всьому суспільству; хибне негативне ставлення до хворих з розладами психіки та поведінки призводить до їх дискримінації, перешкоджає своєчасному отриманню ними кваліфікованої допомоги, їх реінтеграції в суспільство.

За даними епідеміологічних досліджень в більшості країн світу від 5 до 7% населення страждає психічними захворюваннями та 15-23% пограничними психічними розладами. До найбільш розповсюджених психічних та поведінкових розладів відносяться: депресії, самогубства, шизофренія, епілепсія, алкоголізм. Депресію називають  хворобою ХХІ століття. Депресивні розлади є найбільш поширеними серед всіх психічних розладів та причиною самогубств. За статистикою останніх років, депресія вийшла на друге місце після серцево-судинних захворювань.

Міжнародний стандарт психічного здоров’я включає 10 ознак: інтелект, цілеспрямованість, гнучкість, логічність мислення, моральні якості, соціальна поведінка, особливості харчування, емоційність, відношення до свого здоров’я, сексуальність. Для збереження психічного  здоров’я важливо уникати скупості, мстивості, заздрощів, лицемірства, гордині, хворобливого самолюбства.

У збереженні та зміцненні психічного здоров’я важливе значення має дотримання принципів здорового способу життя. Особливе значення має психогігієна - це комплекс заходів з дотриманням культури міжособистих стосунків, уміння керувати своїми емоціями, чергувати працю і відпочинок, створення сприятливого психологічного клімату у колективі, сім’ї; систематично займатись фізичною культурою, дотримуватись раціонального харчування, режиму дня, достатньо спати, позитивно мислити,  бути оптимістичним, доброзичливим.

                                                                                                                                                             Якимчук Г.В. 

Категорія: Психологія

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.