Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » ІНДИВІДУАЛЬНА ОСВІТНЯ ТРАЄКТОРІЯ

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

ІНДИВІДУАЛЬНА ОСВІТНЯ ТРАЄКТОРІЯ

ІНДИВІДУАЛЬНА ОСВІТНЯ ТРАЄКТОРІЯ


В основі індивідуальної траєкторії лежить дитиноцентризм. Вона має на меті забезпечити максимально сприятливі умови для навчання й розвитку кожного учня. Втім в умовах війни індивідуальна освітня траєкторія набула також нового значення — дедалі частіше школи, особливо в регіонах, що постраждали від військових дій і звідки вимушено виїхала велика кількість дітей, застосовують індивідуальні освітні траєкторії для організації навчання учнів, які тимчасово проживають в іншій місцевості або за кордоном. Це дає змогу школам забезпечити достатню гнучкість освітнього процесу, не вносячи кардинальних змін до навантаження вчителів.


Програми щодо створення та впровадження  індивідуальної освітньоїтраєкторії  на основі  проекту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGE) Державної служби якості освіти спільно з експертами ініціативи «Збереження доступу до шкільної освіти»



«Якісна школа»

Інформаційний ресурс, на якому в доступній формі оповідається про те, що таке якісна школа і система забезпечення якості освіти. «Якісна школа — це середовище, у якому дитина щаслива» — з таким слоганом Державна служба якості освіти запустила інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах






«Освіта українських дітей за кордоном»

Інформаційний ресурс, що складається з двох блоків – українською та англійською мовами. На україномовній частині вебсайту батьки дітей знайдуть відповіді на найпоширеніші запитання щодо організації навчання дітей, які вимушено покинули територію України. Інша частина вебсайту створена для міністерств, шкіл та вчителів тих країн, де зараз перебувають українські учні.



«Управління якістю освіти в школі»

Онлайн-курс для керівників закладів загальної середньої освіти та їхніх заступників, а також усіх, хто цікавиться освітою. Містить відеолекції, конспекти до них, додаткові матеріали для слухачів, ментальні карти й інтерактивні завдання, які допоможуть директорам налагодити управлінські процеси у своїх закладах так, щоб ефективно функціонувала внутрішня система забезпечення якості освіти, були вмотивованими педагоги, розвивалося освітнє середовище, а учні щодня із задоволенням ішли до школи та демонстрували гарні результати навчання.













ІНДИВІДУАЛЬНА ОСВІТНЯ ТРАЄКТОРІЯ АКТУАЛЬНА ПІД ЧАС ВІЙНИ

У багатьох дітей немає можливості відвідувати школу разом з іншими учнями, іноді навіть у дистанційному режимі. Це спричинено, зокрема, тим, що діти перебувають у різних країнах в умовах тимчасового прихистку. Для більшості таких учнів можна застосувати термін “з особливими освітніми потребами” у широкому його розумінні. Стратегічно важливо забезпечити для всіх дітей рівний доступ до освіти, налагодити якісний освітній процес, тому індивідуальні освітні траєкторії зараз набувають особливого значення.


Індивідуальна освітня траєкторія може застосовуватися до будь-якої дитини. В умовах війни індивідуальна освітня траєкторія — це одне з оптимальних рішень для дітей, які тимчасово перебувають за межами країни, є внутрішньо переміщеними особами, чи не можуть відвідувати заняття через обстріли і небезпечну ситуацію у їхньому регіоні.Індивідуальна освітня траєкторія застосовується і для дітей з особливими освітніми потребами, і для дітей, які навчаються за індивідуальною формою здобуття освіти.

Найчастіше запровадження індивідуальної освітньої траєкторії для дитини відбувається через звернення її батьків з відповідною заявою. Проте, якщо школа не має для цього ресурсів, вона може відмовити в організації індивідуальних освітніх траєкторій для учнів, батьки яких зробили запит на навчання за іншими навчальними програмами.

Проводячи діагностувальне тестування учнів, педагоги можуть виявити дітей, які потребують індивідуального підходу. Очевидним є те, що індивідуалізації потребують перш за все ті діти, які зазнали найбільших освітніх втрат.