Центральноукраїнський науковий ліцей » Ліцейне життя м.Олександрія

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

День здоров’я – незламність і сила!

Автор: melnyk від 26-05-2026, 14:14, переглядів: 27

0

26 травня в Центральноукраїнському науковому ліцеї проходили спортивні змагання «День здоров’я – незламність і сила!». Учні завчасно підготувалися до цього заходу: обрали склад команд та їх назви: 8 кл. – «Міньйони», 9 кл. – «Шаурмани», 10-А кл. – «Тригер», 10 –Б кл. – «Люди X», 11-А кл. – «Фенікс» та 11-Б кл. – «Адреналін».

У першому змаганні ліцеїсти презентували свої команди. А далі пішли змагання з шашок, армреслінгу, естафета–коло, комплексна естафета, перетягування канату та творча робота з висвітлення змагань (відеоінтерв’ю, фотоколаж та ін.). Протягом кількох годин під керівництвом учителів фізичної культури Міщенка Д.І. та Горбаня В.М. точилася спортивна епопея боротьби за перемогу в змаганнях, в якій активну участь брали як хлопчаки так і дівчата. Азарт, гарний настрій, вміння, спритність, креативність, фізичні сила і незламність принесли перемогу команді  «Адреналін» - учням 11-б класу. II місце серед молодшої групи виборола команда «Міньйони» - учні 8-го класу. Дипломи і торти стали вінцем шани переможцям. Усі інші команди отримали Подяки за участь у заході здоров'я.      

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

Урок толерантності, поваги до прав людини...

Автор: melnyk від 25-05-2026, 08:22, переглядів: 21

0

У 9 класі Центральноукраїнського ліцею було проведено урок пам'яті, присвячений Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Під час заходу учні дізналися про трагічні події 1944 року, коли відбулася насильницька депортація кримських татар з території Криму, про причини та наслідки цієї трагедії, а також про важкі умови, в яких опинилися тисячі родин під час виселення та життя в засланні.

Ліцеїсти переглянули короткі документальні матеріали та обговорили значення пам’яті про ці події для сучасного суспільства. Особливу увагу було приділено темі толерантності, поваги до прав людини та недопущення подібних трагедій у майбутньому.

Урок сприяв формуванню у здобувачів освіти історичної свідомості та співчуття, а також підкреслив важливість збереження пам’яті про геноцид кримськотатарського народу.

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

"Ми вирушаємо у самостійне життя на дорозі"

Автор: melnyk від 22-05-2026, 12:21, переглядів: 37

0

Незабаром учні 11-А класу залишать рідні стіни нашого навчального закладу - Центральноукраїнського наукового ліцею і вирушать у доросле самостійне життя. Навчання у ВНЗ, велике місто, безліч складних доріг, переходів, перехресть і, звісно, що безліч небезпек. Щоб не сталося несподіванок і нещасних випадків на дорозі, випускники ліцею під час виховного заходу "Ми вирушаємо у самостійне життя на дорозі" на практиці повторили Правила дорожнього руху та переглянули навчальні відео. Бо життя - це більшість часу, що буде пов'язане з дорогами, залізницею, переходами, транспортом... Наш заклад завжди ставить за мету досягнення учнями максимуму знань і навичок з суворого дотримання Правил дорожнього руху, щоб у самостійному житті вони стали оберегом у повсякденні.

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

«Ніч у музеї»

Автор: melnyk від 21-05-2026, 12:30, переглядів: 29

0

На передодні Міжнародного дня музею, в Олександрійському міському музейному центрі ім. А. Худякової відбулась культурно-мистецька акція «Ніч у музеї». Захід був спрямований на популяризацію музейної справи, залучення громади до творчих практик та створення атмосфери відкритого діалогу між мистецтвом і відвідувачами. У межах тематичного вечора гостям запропонували різноманітні активності, що поєднували творчість, традиції та сучасні форми дозвілля - майстер-клас із виготовлення шоколадних корпусних цукерок. Учасники мали можливість власноруч створити солодощі. Ознайомитись з технікою формування корпусних цукерок та дізнатись про особливості роботи з шоколадом. Майстер-клас із створення бутоньєрки у восковій техніці. Під час заняття відвідувачі опанували традиційну техніку виготовлення декоративних елементів із воску. Ліцеїсти ознайомилися з колекцією старовинних букетів із різних регіонів України, що дозволило глибше зануритись у культурну спадщину. 

Майстер-клас із народного співу за матеріалами збірки «1000 пісень баби Єльки». Учасники долучились до афтентичного виконання народних пісень, ознайомились з особливостями локальних вокальних традицій та відчули живий звʼязок із фольклором. Особливо яскравим моментом стало те, що до співу активно долучились учні Центральноукраїнського наукового ліцею. Вони виконали народні пісні («Летіла зозуля» та «Мене мати породила»), продемонстрували щирий інтерес до української музичної спадщини. Їхнє емоційне й натхненне виконання створило атмосферу єдності поколінь і підкреслило важливість збереженості фольклору через живу участь молоді. Акція «Ніч у музеї» продемонструвала високий рівень організації та різноманітність культурних пропозицій. Атмосфера заходу була творчою, дружньою та натхненною.

 Особлива участь учнів Центральногоукраїнського наукового ліцею стала важливим акцентом, адже показала, що молодь активно долучається до збереження культурної спадщини та з повагою ставиться до народних традицій. Захід став яскравим прикладом того, як музей може бути сучасним,інтерактивним і відкритим простором для громади.

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

Незламність і непохитність української нації

Автор: melnyk від 21-05-2026, 12:18, переглядів: 32

0

21 травня 2026 року Всесвітінй день вишиванки відзначає 20-річний ювілей. З нагоди свята в Центральноукраїнському науковому ліцеї відбувся щорічний традиційний флешмоб "Вишиванка - код мого народу". Учні 8-11 класів виконали танцювальну композицію, що була приурочена Всесвітньому дню вишиванки. Це був вклад у незламність і непохитність самобутності та ідентичності українського народу, який сьогодні, завдячуючи Збройним Силам України, у борні з рашистами відстоює свою незалежність і право на щасливе завтра.      



 

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

"Зламані крила свободи"

Автор: melnyk від 21-05-2026, 12:07, переглядів: 24

0

18 травня Україна вшановує День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського  народу - одну з найтрагічніших сторінок у сучасній історії. Саме цього дня у 1944 році сталінський режим розпочав масову депортацію кримських татар з їхньої історичної батьківщини - Криму. Цей злочин, який за своєю суттю та наслідками відповідає міжнародному визначенню геноциду. З нагоди Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу в 11-Б класі проведена виховна година "Зламані крила свободи". В презентації Садовничий Єгор та Гончар Давид висвітлили трагічні сторінки історії 1944 року, причини та наслідки департаціі. Учні переглянули документальний фільм "Хроніка анексії", де порівнювалися події 1944 і 2014 років, проводилися паралелі з сучасною війною. Була вшанована пам'ять жертв департації хвилиною мовчання. Виховна година стала емоційним досвідом і водночас уроком відповідального ставлення до історії, національної гідності та важливості пам'яті.

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

IV обласний етап Всеукраїнських шкільних змагань «Пліч-о-пліч»

Автор: melnyk від 20-05-2026, 13:14, переглядів: 41

0

Команда Центральноукраїнського наукового ліцею взяла участь у IV обласному етапі Всеукраїнських шкільних змагань «Пліч-о-пліч». Наші учні продемонстрували згуртованість, наполегливість, спортивний характер та справжню командну підтримку. Участь у таких змаганнях - це не лише можливість випробувати свої сили, а й цінний досвід, нові знайомства та яскраві емоції. Пишаємось нашими ліцеїстами, дякуємо учасникам за гідне представлення закладу, а наставникам - за підготовку та підтримку команди. Бажаємо нових досягнень, перемог і незабутніх вражень!


Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

1944: трагедія кримських татар

Автор: melnyk від 19-05-2026, 12:19, переглядів: 24

0

Щороку 18 травня Україна та світ схиляють голови у скорботі, згадуючи жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року. Цей день - не лише трагічна сторінка минулого, а й нагадування про важливість людяності, справедливості та збереження історичної пам’яті.  Для учнів 10-Б класу було проведено годину пам’яті «1944: трагедія кримських татар».   Під час заходу ліцеїсти ознайомилися з історичними фактами депортації, політичними мотивами радянського тоталітарного режиму та жахливими наслідками насильницького виселення корінного народу з його Батьківщини. Особливо емоційним моментом став перегляд документальних відеоспогадів очевидців тих подій. Учні також провели паралелі з сучасними викликами, які переживає український Крим сьогодні, та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

Маршрут безпеки

Автор: melnyk від 18-05-2026, 10:21, переглядів: 35

0

Щоденний рух вулицями міста вимагає від підлітків високої відповідальності, уважності та чіткого знання правил поведінки на дорозі. З метою повторення Правил дорожнього руху, безпечного переходу вулиць та формування свідомого ставлення до власного життя і здоров'я, учні 8-го класу взяли участь у драйвовій та пізнавальній грі-мандрівці «Безпека дорожнього руху - застава життя».

Головна мета заходу - не просто повторити сухі правила, а навчити підлітків аналізувати ризики та приймати правильні рішення у критичних ситуаціях.

Тож сподіваємося, що отримані знання та набутий досвід допоможуть підліткам ухвалювати правильні рішення в повсякденних дорожніх ситуаціях і виховають у них культуру свідомих пішоходів, які поважають і цінують своє життя.

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

Проєкт наших ліцеїстів: «Чорнобривці – наш квітковий оберіг»

Автор: melnyk від 18-05-2026, 10:06, переглядів: 35

0

Громадська організація «Серця матерів та ветеранів війни Кропивницького» вирішила вшанувати пам’ять загиблих військовослужбовців. До цієї акції приєднались матері, дружини і сестри полеглих захисників.

У старі військові берці висадили жовті чорнобривці, які символічно є квітами пам’яті. Ця інсталяція привернула і нашу увагу, бо пам’ятаємо, кому ми завдячуємо своїм більш-менш спокійним життям у нашому місті. 

- 15 травня ми розпочали роботу над проєктом «Чорнобривці – наш квітковий оберіг», який триватиме до жовтня 2026 року. І розпочали з висівання насіння чорнобривців на центральній клумбі ліцею, - повідомила вчитель біології і хімії Скоморох В.Ф. 

18 травня було висіяно чорнобривці на клумбі біля гуртожитку. Учасниками проекту є класні колективи 8 – 10 класів та окремі учні ліцею. Місцем вирощування квітів є подвір’я ліцею, гуртожитку, вулиці міст і сіл Кіровоградщини, присадибні ділянки та прибудинкові території місць проживання ліцеїстів. Проєкт довготривалий, колективний та індивідуальний, підведення підсумків в чотири етапи.

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

«Безпечна дорога додому»

Автор: melnyk від 15-05-2026, 08:19, переглядів: 34

0

У рамках реалізації національного проєкту «Безпечна країна» для учнів 10-Б класу наукового ліцею було проведено єдиний національний урок «Безпечна дорога додому» у форматі інтерактивого відеолекторію. Цей захід був спрямований на поглиблення знань молоді з основ безпеки дорожнього руху та системну профілактику травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Ключовий вектор обговорення був зосереджений на формуванні у ліцеїстів культури відповідальної поведінки на дорозі, де особлива увага приділялася правилам перетину складних перехресть, використанню світловідбивальних елементів у темну пору доби та небезпеці відволікання на гаджети під час руху. Під час лекторію  ліцеїсти не лише переглянули інформаційні матеріали, а й проаналізували типові дорожні ситуації, що дозволило краще засвоїти алгоритми дій у критичних умовах.

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

«Мої здібності. Як обрати професію?»

Автор: melnyk від 15-05-2026, 08:14, переглядів: 40

0

Правильний вибір професії — це важливий крок у житті кожної людини. Від майбутньої професії залежить не лише успіх у роботі, а й задоволення від життя, можливість розвивати свої здібності та досягати поставлених цілей. Саме тому дуже важливо обирати професію відповідно до своїх інтересів, талантів і можливостей. Усвідомлений вибір допомагає людині впевнено будувати своє майбутнє та реалізувати себе в суспільстві.

У виховній групі 8-9 класу була проведена пізнавальна  година на тему «Мої здібності. Як обрати професію?». Під час заходу ліцеїсти обговорили свої інтереси, здібності та риси характеру, які можуть допомогти у виборі майбутньої професії. Учні дізналися про важливість свідомого професійного самовизначення та ознайомилися з різними сферами діяльності. Також ліцеїсти пройшли онлайн-тест на визначення професійних нахилів, який допоміг їм краще зрозуміти власні можливості та інтереси.

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

Година спілкування «Безпечна дорога додому: відповідальність, яка рятує життя»

Автор: melnyk від 15-05-2026, 08:08, переглядів: 33

0

У рамках Тижня безпеки дорожнього руху вихователем 11-Б класу Снігур С.В. була проведена година спілкування на тему «Безпечна дорога додому: відповідальність, яка рятує життя». Одинадцятикласники, які вже незабаром стануть самостійними учасниками дорожнього руху, вкотре проаналізували ризики, що чатують на пішоходів та водіїв. Особливу увагу приділи небезпеці використання гаджетів під час переходу дороги, важливості використання світловідбивних елементів у темну пору року доби, безпеці в умовах воєнного стану.

Були розглянуті реальні ситуації, які доводять, що одна секунда неуважності може змінити все життя, тому що дорога не прощає помилок. Знати правила – це лише половина успіху: головне – неухильно їх дотримуватися навіть тоді, коли ніхто не бачить. Тільки разом ми зробимо наші вулиці безпечнішими для кожного з нас.

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

"Дорога і гаджети"

Автор: melnyk від 15-05-2026, 08:04, переглядів: 41

0

До Тижня безпеки дорожнього руху в 11-А класі пройшла інформативна година "Дорога і гаджети". Учні ознайомилися з ситуацією на дорогах України, міста Олександрії та прийняли активну участь в обговоренні причин аварійних ситуацій на дорогах. Було визначено, що одна із причин небезпеки для пішоходів та водіїв - використання гаджетів під час руху дорогами, як пішоходів, так і водіїв. Учні вивчили правила безпеки на переході доріг, ознайомилися із лайфаками та корисними порадами, що допомагають контролювати безпеку під час руху дорогами. Презентували Google maps, щоб заздалегідь спланувати свій шлях через регульовані переходи, особливо, якщо знаходитися у незнайомому районі. Відеоматеріали, які підготував Хрусталенко Руслан, допомогли усвідомити ступінь небезпеки використання телефонів, навушників під час руху дорогами. Учні склали пам'ятку пішохода "Правила безпечного використання гаджетів на дорозі" та прийшли висновку, що необхідно завжди дбати про себе та бути максимально уважним за кермом власного життя.

Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 

Мама - любов, турбота і безмежна відданість

Автор: melnyk від 15-05-2026, 08:00, переглядів: 41

0

У ліцеїстів 10-Б класу була проведена виховна година, присвячена одному з найтепліших і найзворушливіших свят — Дню матері. Під час заняття учні говорили про важливу роль мами у житті кожної людини, її любов, турботу, підтримку та безмежну відданість.

Ліцеїсти дізналися про історію виникнення Дня матері, ознайомилися з цікавими фактами про традиції вшанування матерів у різних країнах світу, виконували тематичні інтерактивні завдання, добирали найтепліші слова та компліменти для своїх матусь, розгадували філворди й творчі вправи.

Особливо зворушливою стала розмова про те, чому мама є найріднішою людиною для кожного з нас, як важливо цінувати її працю, допомагати та дарувати любов і вдячність щодня, а не лише у свято.

Під час виховної години панувала тепла та щира атмосфера, а ліцеїсти із задоволенням ділилися розповідями про своїх матусь, їхні таланти, турботу та підтримку. Захід сприяв формуванню у здобувачів освіти поваги до родинних цінностей, вихованню вдячності, доброти та любові до найріднішої людини — мами.


Категорія: Ліцейне життя м.Олександрія

 
Назад Вперед