» » Навчально-інформаційний захід "Україна єдина з 1919"

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Навчально-інформаційний захід "Україна єдина з 1919"

Автор: dend від 24-01-2020, 13:32, переглядів: 116

0

22 січня учні 11-В класу Відешин М. та Галіцький В. брали участь у проведенні навчально-інформаційного заходу "Україна єдина з 1919", присвяченого Дню Соборності України.

День Собoрності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Історична довідка: Розробити порядок урочистого святкування злуки було доручено міністру народної освіти Івану Огієнку. На свято було виділено 100 тисяч рублів.

Під впливом цих подій в жовтні 1918 р. у Львові представники західноукраїнських політичних партій створили Українську Національну Раду, а 19 жовтня того ж року було проголошено утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтоді між урядами УНР і ЗУНР велися переговори про втілення ідеї соборності. Відешин М. доповнив що 1 грудня 1918 р. у Фастові в штабному вагоні «Винниченко – Петлюра» був підписаний «Передвступний договір» про об'єднання УНР і ЗУНР, у якому було заявлено про непохитний намір в найкоротший строк створити єдину державу. На кінець заходу учні переглянули відеохроніку  "Велика злука УНР і ЗУНР 22.01.1919"

Категорія: Гімназійне життя

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися бо зайти на сайт під своїм ім'ям.
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.