Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат » Закон України «Про освіту» (витяг)

3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
3D подорож
 
 
 

Закон України «Про освіту» (витяг)

Стаття 3. Навчально-виховний процес і громадсько-політична діяльність у закладах освіти


- Навчально-виховний процес у закладах освіти є вільним від втручання політичних партій, громадських, релігійних організацій.


- Залучення учнів, студентів до участі в політичних акціях і релігійних заходах під час навчально-виховного процесу не допускається.


- Належність особи до будь-якої політичної партії, громадської, релігійної організації, що діють відповідно до Конституції України, не є перешкодою для її участі в навчально-виховному процесі.


Учні, студенти, працівники освіти можуть створювати у закладах освіти первинні осередки об'єднань громадян, членами яких вони є.


Стаття 23. Участь діячів науки, культури та представників інших сфер діяльності у навчально-виховній роботі.


Діячі науки, культури та представники інших сфер діяльності за рішенням закладу освіти можуть брати участь у навчально-виховній роботі, керівництві учнівським, студентськими об’єднаннями за інтересами, сприяти інтелектуальному, культурному розвитку учнівської, студентської молоді, подавати консультаційну допомогу педагогам.


Стаття 38. Позашкільна освіта


- Позашкільна освіта та виховання є частиною структури освіти і спрямовуються на розвиток здібностей, талантів дітей, учнівської та студентської молоді, задоволення їх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному визначенні.


- Позашкільна освіта та виховання здійснюються закладами освіти, сім’єю, трудовими колективами, громадськими організаціями, товариствами, фондами, і ґрунтуються на принципі добровільності вибору типів закладів, видів діяльності.


- Держава забезпечує умови для одержання учнями і молоддю по­зашкільної освіти.


Стаття 39. Позашкільні заклади освіти


- До позашкільних закладів освіти належать: палаци, будинки, центри, станції дитячої, юнацької творчості, учнівські та студентські клуби дитячо-юнацькі спортивні школи, школи мистецтв, студії, початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади, бібліотеки, оздоровчі та інші заклади.


- Для здійснення навчально-виховної роботи позашкільним закладам освіти надаються спортивні об'єкти, культурні, оздоровчі та інші заклади безкоштовно та на пільгових умовах. Порядок їх надання визначається місцевими органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.


Стаття 59. Відповідальність батьків за розвиток дитини

1. Виховання в сім'ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.


2. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.


3. Батьки та особи, які їх замінюють, зобов'язані:


- постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;


- поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної і рідної мови, сім'ї, старших за віком, до народних традицій та звичаїв;


- виховувати повагу до національних, історичних, культурних цін­ностей українського та інших народів, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання та навколишнього природного середовища, любов до своєї країни;


- сприяти здобуттю дітьми освіти у закладах освіти або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;


- виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини.

4. Держава подає батькам і особам, які їх замінюють, допомогу у виконанні ними своїх обов'язків, захищає права сім'ї.


Стаття 60. Права батьків


Батьки або особи, які їх замінюють, мають право:


- вибирати заклад освіти для неповнолітніх дітей; обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладів освіти;


- звертатись до державних органів управління освітою з питань навчання, виховання дітей;


- захищати у відповідних державних органах і суді законні інтереси своїх дітей.